• |
ide | kryesore

Sezon i mallkuar: tjetër dëmtim muskulor për Messi

Sport

Trofeu i lojtarit më të mirë The Best FIFA Awards nuk i ka sjellë fat Lionel Messi, në një sezon që duket krejtësisht i mallkuar për shkak të dëmimeve të vazhdueshme, që nuk e kanë lënë argjentinasin të luajë asnjë ndeshje për 90 minuta.

Rikthimi në fushë si titullar i kapitenit, pas minutave në debutimin në Champions kundër Dortmund e 44 minutave me Granada, zgjati vetëm 45 minutave. Fenomeni i Barcellona ka ndjerë një tjetër bllokim muscular dhe është zëvendësuar në pushim. Dëmtimi është për tu vlerësuar, por Pleshti rrezikon të mos jetë në ndeshjen kundër Inter në program pas 8 ditësh.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu