• |
ide | kryesore

Deputeti gjerman para Bundestagut: Nuk na hidhni dot hi syve me atë dënim për Tahirin

Lajme, Të fundit

Peter Beyer përfaqësues i CDU/ CSU në fjalën e tij në Bundestag për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut foli edhe për çështjen Tahiri dhe tha se “nuk na hidhni dot hi syve me atë dënim”.

Nga ana tjetër deputeti i CDU/CSU, Florian Hahn tha se Shqipëria ka bërë përparim në sistemin e gjyqësorit, por ka ende punë për të bërë në luftën kundër krimit të organizuar.


“Po të votojmë për Shqipërinë i japim një shans historik. Kemi vendosur kritere shumë të forta për Shqipërinë, të ndara në dy faza. Hapja e negociatave nuk do të thotë anëtarësim”, – Florian Hahn.

7 Comments

 1. Ju o zoterinj te nderuar europiane nuk keni pare gje akoma.
  Do te shihni sa do denohen ata te dy dosjeve per vjedhjen e votave.
  Qe tani Hani dhe Soreka i futen ne xhep per ti hedhur ne Lane ato te shkreta 9 kushte qe na hengren melcine gerr verr sic thonte dhe shoku Jovan Bregu.

 2. Ky eshte plani, te vonohen nderkohe qe bejne “gjera te mira” deri sa ti tolerojne. Vazhdoni kini besim tek zagaret e nazismit

  1. nazizmi????

   rajhu i trete njifte shqiperine e madhe, ballit greqise dhe serbise, por pakt jo-sulmi me shqiperine…

   po ti dhe sera jote me cduket preferuat bol-shevizmin…

   ju na knoqet

   lexo i cike se noshta mson noi gjo

   1. Kemi dy realitete te ndryshme o parazit funksional, bollshevizmin e paske ti ne gjak. Nazista qe cke me te se e dhjene nga te katerta anet o laskar.

 3. Rama e ka te veshtire te denoje vartesit e tij se do i hane koken
  Tahiri
  Gjiknuri
  Balla
  Beqja
  Kodheli
  Ndreu
  Dako etj

 4. Kemi kap’ Qim Peken dhe do ta denojme per Agjitacion Termeti dhe Propagande antiridhjerese.
  Kjo besoj do ta zevendesoje Ceshtjen Tahiri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu