• |
ide | kryesore

VIDEO/ Basha i kujton Ramës premtimet e pambajtura: Premtove legalizim falas, po shkatërron pa dëmshpërblim

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar akuzat kundrejt kryeministrit Edi Rama, në lidhje me procesin e legalizimeve.

Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”. Basha shkruan se kreu i qeverisë i mashtori shqiptarët kur premtoi legalizime falas, duke shtuar se sipas tij, rruga kryesore “e cila i shpëton SOT shqiptarët, është largimi sa më parë i Ramës nga posti i kryeministrit”.

Premtoi legalizim falas por shkatërroi qindra banesa dhe nxorri mijëra fëmijë dhe të moshuar në mes të katër rrugëve.Për të vjedhur paratë e taksave dhe grabitur pronat e tyre, Edi Rama mashtroi dhe dhunoi shqiptarët. Vetëm largimi i Hajdutit Psiqik dhe bandës së tij sjell siguri, mirëqenie dhe punësim për çdo familje shqiptare. #RamaIk #HajdutiPsiqik #ShqipëriaSiEuropa”- shkruan Basha.

Bashkëngjitur postimit të tij, kryedemokrati ka ndarë me ndjekësit edhe një video ku risillen në kujtesë “premtimet e pambajtura” të kryeministrit.

Shtëpitë e ndërtuara pa leje nuk prishen edhe sikur Enver Hoxha të ngjallet”, është një premtim i Ramës që PD-ja e ka risjellë në këtë video. “Në 6 vjet, shtëpitë u shembën pa u legalizuar. Shumë të tjera kërcënohen nga korrusioni i Ramës. Përdori policinë dhe gazin lotsjellës kundër qytetarëve për shembjen e shtëpive të tyre pa dëmshpërblim”, thuhet në tekstin shoqërues të materialit filmik

 

 

Premtoi legalizim falas por shkatërroi qindra banesa dhe nxorri mijëra fëmijë dhe të moshuar në mes të katër rrugëve. Për të vjedhur paratë e taksave dhe grabitur pronat e tyre, Edi Rama mashtroi dhe dhunoi shqiptarët. Vetëm largimi i Hajdutit Psiqik dhe bandës së tij sjell siguri, mirëqenie dhe punësim për çdo familje shqiptare. #RamaIk #HajdutiPsiqik #ShqipëriaSiEuropa

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 30 septembre 2019

2 Comments

  1. Or Basha nuk kemi nevoje te na tregosh gjurmet , ne ujkun e dime se kush eshte dhe e kemi perballe . Por une kam frike qe eshte kope ujqerish(ca gri e ca te zinj) qe vetem duan ta xhvasin kete vend perdite e me shume , here njera pale dhe here tjetra . Tregoje me fakte se nuk je pjese e kesaj kopeje , beje ndryshimet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu