• |
ide | kryesore

Gashi flet për marrëdhënien me Jay Z ,’Ai më hodhi CD-n në plehra’

Paparazzi, Slider

Reperi Gashi,  ka treguar së fundmi se është refuzuar nga emrat e njohur të muzikës.


Gjatë një interviste, reperi ka treguar se dikur shpresonte të menaxhohej nga labeli i Jay Z.Mirëpo ishte vetë Jay Z ai që ka hedhur në plehra CD-në e parë të Gashit, pasi nuk i ka pëlqyer puna e reperit.
Ky veprim nuk e ka ndaluar aspak Gashin, i cili ka punuar akoma më fort dhe pas disa kohësh ka arritur të nënshkruajë një kontratë me “Roc Nation”.
“I lindur në Afrikë, rritur në Brooklyn nga prindër me origjinë shqiptare, GASHI është një racë e rrallë e artistëve që përfshin repin dhe këndimin në një stil që jo vetëm përfshin kulturën e Nju Jorkut, por edhe elemente muzikore nga rreth botës.”- është prezantuar Gashi nga “Roc Nation”.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu