• |
ide | kryesore

Rama i shqetësuar: Po shtohen thirrjet për djegjen e bizneseve dhe shtëpive të “oligarkëve të urryerr”

Arkiva, Kryesore

Kryeministri ka mbledhur rreth 200 biznesmenët më të mëdhenjë të vendit në Pallatin e Brigadave për tu bërë atyre thirrje për një nismë të përbashkët për të rregulluar imazhin e tyre në publik. Rama është shprehur i shqetësuar se në shoqëri po rritet “një frymë agresive kundrejt biznesmenit të madh dhe gogolit të oligarkut”. “Ju i keni dëgjuar ftesat për të djegur ndërmarrjet tuaja, bankat, bëhen ftesa për ti’u turrur shtëpive tuaja” u tha Rama biznesmenëve që kishte përballë dhe që e dëgjonin si nxënës të urtë. 

Dhe për të përmbysur këtë tendencë kryeministri iu propozoi atyre që të bëheshin lokomotiva morale të shoqërisë duke investuar nga paratë e tyre për më të pamundurit dhe më të vobektët. Propozimi i shefit të qeverisë, që mbetet ende për tu detajuar prezumonte dhenien e një shifre 2% të dividentit nga biznesmenët e mëdhenj dhe krijimin e një fondi ku do të kontribuonin edhe biznesmenë të huaj apo shqiptarë jashtë atdheut.


Lexo më tej:

Andi Bushati:Rama, kirurgu estetik i oligarkëve

Rama i mëshoi shumë faktit se ka një kospiracion për të shndërruar në gogol fytyrën e oligarkut dhe se sipas tij kjo është një fantazëm e krijuar nga ata që pretendojnë se për një kategori njerzish gjithçka është fushë më lule dhe se ata ndryshojnë edhe vendimmarrjen e qeverisë për interest e tyre. Pikërisht për këtë ai propozoi edhe nismat për ta tjetërsuar këtë imazh.

Pak ditë më parë kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, i bëri thirrje publikut, në emër të parimeve të solidaritetit të majtë, të mbështeteshin tek njëri tjetri dhe ti bojkotoniin prodhimet e oligarkëve. “Bleni tek dyqanet e vogla të lagjeve, merrni taksitë e komshiut që keni pranë shtëpisë dhe mos i bëni xhiro atyre që përfitojnë në kurrizin tuaj nga favoret që u bën Rama” iu drejtua ajo qytetarëve.

©Lapsi.al

Apeli i fortë i Kryemadhit: Bojkotoni produktet e oligarkëve, bleni në dyqanet e lagjeve

57 Comments

 1. Kush ka nevoje per lemoshen e oligarkeve? Ne vetem duam qe mos na vjedhin 50% per tender me bekimin e qeverise; te paguajne aq taksa sa i takojne pa bere lloj lloj makinacionesh me fatura fallco per t’i shmangur; t’i deklarojne punonjesit me page te plote dhe jo me ate minimale; te prodhojne me cilesi dhe te mos na rrezikojne jeten me produkte skarco; mos bejne pazare me qeverine per te zhdukur konkurrentet; te pergjigjen para ligjit si te gjithe ne te tjeret.
  Por gjithsesi mos u shqeteso per urrejtjen ndaj tyre, sepse tani dhe per shume kohe njeriu me i urryer ne Shqiperi je ti vete. Nuk ka fond solidariteti ne bote qe te te shpetoje nga kjo urrejtje.

  1. e po ktu luajne te pergjigja para ligjit. a kupton qe po pate kauz duhet te dalesh me ramen per dore qe ta shoh bota dhe merkeli e dashur qe nxenesi i saj po ben detyrat ?

  2. ka pak vite qe ,top ceni ,c[kanal televiziv ] jepte nje program rreth te ardhmes se veshtire shqiptare,permbendej cipi,[per tu perdorua nga njerzit si garanci dhe siguri jete,per tu vendosur ne trup ,si kart krediti dhe pasaporte,]trajtohej tema se si do te arrinin ta materializonin,permes ,kompanive ,konkuruese ne treg,te cilat ne gjitha drejtimet do ofronin ,konkurenc sherbimi me te lire ne kembim te vendosjes se mikrocipit ne trup,si garanci siguri lehtesim karte krediti dhe pasaport,por ne fakt ai ishte mikrocip me ampul helmi ku refuzuesit e ligjeve dhe politikave do eleminoheshin pa zhurm ,dhe e pyeten gazetarin ne studio ti a pranon ta vendosesh ai ju pergjigj ,un pranoj te jetoj me kafshet e egra ne mal dhe nje nenshtrim te tille nuk e pranoj,praktikisht sot pa kaq vitesh ,shohim ku eshte ky program a ka shenja zbatimi ,praktikisht,para 20 vitesh ishte ne qarkullim ,nje liber fetar,islam ,me titull ,dexhali kujdes paralajmrim per njerzimin,ku ne te kishte te shkruajtur portokollet cifute per shkatrrimin njerzor qe rusi e kishte zbuluar dhe ja kishte bere present njerzimit,diku ne vitet 67,ne to cilesohej kemi ssistemin arsimor te botes ne dore do e kthejm njeriun ne kafshe, ,ne nje pjes tjeter thoshte ,ne kemi sistemin financiar te botes ne dore ,po te shihen pjesa me e malle e bankave ne bote I zoterojne cifutet,ne nje pjese tjeter thuhej rinis do ti llurojme teknologji dhe do ta mbysim ne imoralitet,,ne nje pjese tjeter thuhej,ate ulleheqes qe duam ta vendosim dhe ku duam ta vendosim ,do ta duartrokasin aj popull ,edhe kjo defakto e kemi present,nje pjese tjeter thuhet,ne kemi ushtrin tone ne gjith boten dhe sguxon kush te na kundershtojne ,keta jan grupet masone,te deklaruara dhe te fshehta kudo,ne nje pjes tjeter thuhet,ne kemi mediat ne dore,,pastaj ky liber fliste per dedxhalin [mesiun mashtrues,]ku shpesh e paraqesin dhe ne figura te ndrysheme nje sy mbi pyramid]tani a kan ndollur gjitha keto ,dhe cfar pritet te ndolle,un nuk po e bej ket koment per urrejtje fetare njerzore nxitje,por ne lillje me deshirat dhe zgjilljet njerzore ,po ju bej medije gjitha kategorive ,njerzore, qe elementet tona te perbashketa ,jan qe ne jemi krijuar nga I njejti krijues dhe nga I njejti krijim ,funksion system funksioni dhe ligjesh si njerez,,dhe ne finale cfardo qe te mendojme flasim apo veprojme ,si krijesa njerzore ate rendiment do marrim ,por per sejcilin ne zgjelljen e tije sipas deshires zoti mallerishem ,caktoj,ligjin rregullin e tije ku te drejtes mires I caktoj sukses shperblim ,ne tre shkallet e zhvillimit ,dhe te keqes padrejtes icaktoj ndeshkim ,ligjet e tije I shpalli si meshir dhe ullzim per ne dhe u materializuan ne libra koh pas kohe deri tek permblellja shpalljeve ,por njekosisht zhvillimi njerzore me fakte praktike po jep bindjen e padiskutueshme qe ligjet e tije jan te future ne systemin e krijesave gjalleris se jetes imunitet instinct mas koh etj,qe nuk mund ta mposhtim dhe as zhdukim askush nga ne sikur gjith bashke te behemi per ti kontribuar nje qellimi te tille krijuesin e gjithesis as nuk mund ta sfidojne as zevendesojne as imponpojne asgje dhe askush nga ne se eshte krijuesi ne krijesat,e krijoj gjithcka ne menyre te persosur,duke e mbajtur sejcilin peng te vepres se vet per shperblim ose ndeshkim ne dy botet dhe vetem sipas vullnetit ,vet,por gjerat interesante per ne si njerez jan se te drejten e tije sejcili e don dhe padrejtesi ti behet ,nuk pranon ndersa ne menyre te organizuar padrejtesi tjerve ju bejne,un mendoj kemi nevoje per dicka thelbesore ,te shohim veten ne pasqyre ,sipas fakteve dhe ralitetit, dhe po sipas ralitetit te duam secili veten ,doke dashur dhe tjeret si veten ,sepse keto jan domosdoshmeri, I ftoj te gjith ,ti kuptojne thelle keto tre hadithe profetik te profetit fundit te njerzimit,1mos ushqeni ,smir ndaj njeri tjetrit, ,mos pregatitni kurrthe ndaj njeri tjetrit,dhe mos urreni njeri tjetrin,por behuni sherbetor te zotit,,behuni vllezer..2nese dikush deshiron te dije se cvend ka tek zoti le te pyes veten se cvend ka zoti[ne zemren dhe jeten e tije,]3kur njeriu I len punet e mira ,zoti e ngarkon me telashe,,dhe nje hadith qartesues ku zoti mallerishem I drejtohet te derguarit tije,,….3,,o muhamed,jeto si te duash,por dije se do vdesesh,duj ke te duash ,por do ndahesh prej tije,puno cfar te duash,po do te gjykohesh per to,dije se besimtari I nderuar eshte ai qe falet naten ,dhe krenaria tije qendron ne faktin se nuk u kerkon njerezve,,[transpeton bejkhekiu ]po e pranojme verberisht qe nuk ekziston kjo qe thuhet ,qe nje person apo grup personash me emer apo pa emer nuk ekziston pak rendesi ka emertimi ,te nderuara krijesa njerzore ,me thuani ku ti cojm faktet ralitetin ,pa burim shkak autor actor fuqi per gjithcka ka ndollur dhe po ndolle un nuk jam as gjykatesi as vezhguesi dhe as ndeshkuesi askujt,sikurse dhe asnjeri prej nesh,por duhet ta kuptojme te gjith ,qe gjithcka ne krijimin dhe zhvillimin e vet ka shenjen dalluese,njerzit koh pas kohe kan materializuar progresin dhe regresin njerzore kan analizuar materializuar botuar komunikuar dhe kjo quhet histori njerzore zhvillim njerzor kujtes njerzore qe per rastin negative sa me shum te ushtrohet padrejtesia ,aq me shum zgjohet kujtesa njerzore analizat ngado ,dhe vjen nje kohe qe nuk e mban me askush te keqen nga askush,perderi sa flasim natyralitetin sejcili per vete dua te drejten dhe nuk pranoj padrejtesin, atehere si mund ta pranojne shumica njerzore ate qe se pranojne tu ndollin as ata vet qe padrejtesi u bejne tjereve tu behet atyre par cfar cmimi lavdie ,nga padia fuqia mashtrimi ,tani faktet kan formu kujtes zgjuarsi bindje zgjim njerzor,,ku sejcili flet me gjuhen e te drejtes vleres meshires tolerances,faljes pershtatjes,qe un te dua si veten sepse eshte domosdoshmeri gjallerie jete,burim zgjilljesh dobish,por dhe ti ke detyrim te njejten menyre rregull ligj,,ne menyre qe ne kete bote te jemi te barabarte ,dhe sejcili te zhvillojne aftesit Brenda te drejtes qe zoti percaktoj per te,un nuk jam I vetmi qe po bej nje analiz te tille,,per te lillur a zgjillur fijet e jetes ,njerzore mbasi ,keto I krijoj zoti mallerishem ,dhe nuk la vend per plotsime nga askush,por kjo eshte nje kujtese ,per te gjith ndikuesit mbi ne per ralitetin qe kemi,qe edhe ne jemi njerez si ju me deshira dhe ndjenja mish dhe gjak familje dhe shoqeri me te drejta sikurse dhe ju si individ dhe shoqeri kete po ua thot populli dhe popujt ngado,ne jemi krijesa te zotit,,dhe nese ,duhet ti nenshtrohemi dikujt e Meriton me te drejte vetem zoti ligjeve te tije dhe gjith atyre qe mbeshteten ne te edhe ne kemi te drejta,jo vetem ju,ku jan te drejtat tona,mundesit e jetes,tani pas koncesioneve dhe kapjes pushteteve rrallen e paskan biznesmenet e fuqishem te kapet menyra zevendesimit kapitaleve,me jo vendas,kjo eshte e frikeshme per nje popull jan tregues plani qellimi qe po te mblillen ndjekin njera tjetren ,jo zoterinje, kjo nuk eshte demokraci sistem jete ,as drejtesi as miqesi me asken as qeverisje,por nje shpopullim dhe pushtim kjo ne gjuhen ,e faktit eshte nje djallezi e vertete ,perderisa e verteta nuk perfaqsihet ne politika l;igje veprime ,nuk ka impulse per burim zgjilljesh vetem se burim problemesh,,flisni si te deshironi por raliteti flet vet,dhe sejcilit sistemi logjik I funksionon ne rregull I dallushmeris te te mires nga e keqa,tashme askush nuk e han me saponin per djathe sepse e ka zbuluar shija ngado,ju ftoj ne arsye ,ju ftoj ne vlersim raliteti ndarje problemesh dhe orientim zgjilljesh me drejtesi hak,koha mosdijes ka prenduar ,koha akuzes dhe perdorimit forc,diktatures sepse antivlerat rriten zgjimin dhe ngamunan trurin njerzore ,per te kuptuar dhe pranuar domosdoshmerit,permes vlerave me drejtesi hak si nje linje e perbashket e natyralitetit njerzore ne gjitha pikpamjet respect per te gjith

 2. Ti more rrugac pervers guxon e flet qe demek po krijohet fryme urrejtjeje ndaj oligarkeve? Po ti je vete ideatori, frymezuesi dhe ekzekutori i ketij sistemi qe ka promovuar ne kulm rolin e demek oligarkeve-shushunja qe fryhen me fondet publike. Pale po guxon edhe flet per brockulla idesh te majta me te cilat perpiqesh te mpish trute e atyre pak militanteve qe akoma te ndjekin. Paturpesia e ketij njeriu nuk paska kufi!

 3. Faji eshte po i juaji qe drejtoni kete shtet katrahure. Ata urrehen se edhe ato taksa qe japin ju i beni rrush e kumbulla si palma te thara pisha e peme te thara ga ti 20 % tek liqeni. Sot po i shkulnin te thatat.
  PPP me oligarket. Koncesionet e shendetesise me Vilma Nushin ; rruget e florinjta etj etj.

 4. Ο rame nga qe ikemarre cdo gje vete te ka ikur dhe frika dhe del kaqe hapur sa i thua oligarkeve qe ju vazhdoni e vidhni por beni nga nje bamirsi qe ti shikojne njerzit ke fiksi dhe stopi dhe te mburresh ti se po bejme shtet o te qifsha ty shtetin tate dhe ato legenat qe te vijne mbrapa or koke kapsolle

 5. deshperimi i opozites ka arritur marrezi. te thon edhe ca do blesh, ca do veshesh, te kush ta blesh etj, etj. ne ca vendi te botes ndodhin keto karlliqe. mos blini te ata se jan me PS e nuk jan me LSI apo PD (edhe pse kur te vin ne pushtet keni per ta par qe do ndrojn mendje per oligarket e urryer. nuk do jen me te urryer, do behen njerez me te mir keta oligarket kur te vij ne pushtet monika). keta kujtojn se shqiptaret jan idiot dhe se mona dhe luli flasin fjalet e perendis. keta sa me shum zhyten ne mut, aq me percart flasin. i ka ber rama me fol me vete e me then karlliqe nga me te ndryshmet. keta haxhi qamila edhe per nja dy vjet dhe do harrohen fare. shifeni ca thon Mona; merrni taksit e komshiut qe keni pran shtepis”. ne cilen nga 100 banjot e shtepis e nxorre kete perl, kur shqiptaret skan lek per autobusa e jo me per taksi. a e shikoni si arsyetojn keta fodull, keta te pangopur qe kerkojn vec pushtet duke u kamufluar si shpetimtar. keta qe cdo shqiptar i ka par me ze e me figur. shum shpejt do afroj dita kur shqiptaret do u djegin te gjithve si klas politike, me PS, PD, LSI. jeni te gjith pjell e PPSH. nje tuf spiunash qe u ben politikano-biznesmen, me vila surreli e lalzi. katovica ne proces, po brzi i ri do u degjeneroj pasi nuk jan injorant e te shushatur si ata qe ishit mesuar ju. keni per ta par.

  1. si puna e Rezart Tacit. e degjeneroi Salehu sa ishte ne opozit duke then; sec eshte nje kontrabandist muti, nje Taci, Toci… etj etj. Sa erdhi ne pushtet, cuditerisht Taci me gjith ate serbin u ben partneret me te besuar i familjes. Tani Taci eshte ne kerkim nderkombetar per mashtrime. asnjeri nuk mbajti pergjegjesi per deshtimin e privatizimit te ARMO, te CEZ etj etj. te njejtet surreter qe sot i peshtyj oligarket, te njejtet kan per ti lepir neser.

   1. Ty po te bejne mamin, vilma nushi, kastrati, zamir mane, ukaj, fusha, gjoka etj e prape flet per nje rob qe e para punon ne zvicer dhe eshte i suksesshem dhe atje dhe e dyta ka dale ne te gjitha gjygjet qe i kane bere i pagajshem.

  2. ne fakt te deshperuar jane socialistet qe nxjerrin neper komente militantet e fuges te flasin per dije, kur ishit kaq te ditur ju pse sollet perkeqesim, apo keshtu e konceptoni mirqenien ju duke i ndare ne klasa, si ne koherat e vjetra ? pastaj i bie qe gjithe bota qe flet per oligarkine e bankave,per monopolin politik te sorosit etj etj te jene budallej ? o te plashin urjat e plakes mbas ta ket shkep rama, o kontradiktor kontradikatorues me kar ne goje

   1. ata qe flasin per oligarkin e bankave dhe perqendirmin e kapitalit, jan te majt dhe kryesisht jan te majt ekstrem, pra komunist. ti shoku cfar je? i djatht, i majt? apo po shave tjetrin me kar e pa kar te ben me te mir e me te zgjuar? mjeran.

   2. ti o suflake, ti o 80-leksh ke lezuar vetem fjalin e par te komentit dhe u hadhe te besh detyren. mjeranet e varikarsat si puna jote kan qen, jan dhe do te jen me te rrezikshem se klasa politike qe na ka ren per kusur te durojm. ti dhe shoket e tu, pavarsisht per ke beni tifozllik, jeni oksigjeni i kesaj klase te degjeneruar. keta pa ty apo te tjer si puna jote, nuk jan asgje, jan nje hic i madh. po fal 80-lekshave dhe sufllaqeve si puna jote keta sot jan mbreter ne nje vend te meruar. te ofendosh tjetrin me kar ne dor, nuk te ben as me te zgjuar e as me te mir. thjesht tregon nivelin mjeran te nje cop suflakeje si puna jote.

 6. Shurranjoset e salihut me tete vjecare te ne pune nate e dite,per te sulmuar shtresen e pasur,grupet debatikase ne pd jane hedhur ne sulm,por ju tashme me deshire dolet nga sistemi kapitalist,tani po me deshire po shkoni te celulat neo komuniste si udheheqesi legjendar Komunist salih karaxhic berisha dhe kelyshi neo komunist lulZimi

  1. kur te shpjegojne bijte e byrose se kuqe termin kapitalizem , hapu dhe e futu , ik o injorant futju sufllaqes , se ty te kan prodhuar kshu , nqs ti di c`eshte kapitalizmi komunist

 7. Sofo me pseudonim debatikasi dhe byroisti I partise neo komuniste pd me ish kryetarin komunist 24 karat spiun vrases hajdut dhe kryetar lulzim agjent I sigurimit ne rinas,vrases hajdut I rr kombit

 8. Realisht kemi nje sistem politk e moral te degjeneruar. Eshte normale qe te kete reagim popullor kundrejt shtypjes e padrejtesise. Pabarazia sociale eshte pabarazia qe sjedh dhune e revolucione. Qeveria Rama e ato qeveri para Rames duhet te pergjigjen per kete situate qe eshte Shqiperia. Eshte absurde por po aktualizohet parulla marksiste “Proletaret nuk kane seç te humbasin nga revolucioni perveç se prangat”

 9. Sa i shemtuar me kete mjeker. Perfaqsues i denje i 200 katnarve. “Zonja” rama ka ndonje koment per kete shemtaraq?!

 10. O rame lere oligarket shiko vilen ne surrel se sala ikabe gati rruspat nuk do ket vlautin e lu qe te mbroj prandaj shiko veten lali mos u hap shum se dhe skenderbeu per broxi eshte po qe se do qe spiropali te mbaj per broxi ne tavolin vazhdo sala aty eshte ika gati rruspat

 11. Me dt 22/12/2018 Rama u fali po ketyre oligarkeve rreth 50 million Euro Duke ulur dividentin nga 15% me 8%
  Siç duket paska ardhur koha per tua kerkuar mbrapsht vetem 2% te 8 perqindeshit. Dmth ne qofte se e zeme qe 7% Jane 50 M euro 8% Jane rreth 57.15 M euro. Dhe 2% I kesaj shume Jane 1.14 M euro. Shume kjo qe eshte rreth 43.86 here me e vogel sesa 50 M euro qe Shoku Rama u fali ne fund te vitit 2018
  Me siguri qe keta 200 Petritat nuk do e prishin terezine fare. Aq me teper qe siç duket Petriti nr 1 po u jep shansin po me leket e vjedhura te Shqiptareve tu bejne favor po atyre qe ua kane vjedhur dhe te duken si heronj.
  Nje pyetje kam.
  A thua Shoku Rama kaq budallenj jemi ne Shqiptaret sa medon se e hame Sapunin per Djathe!!!!???

 12. O Qelbesire.

  Oligarket NUK punoje me tregun e lire, por punoje me TY o Qelbesire,

  Ti Qelbesire, ben Ligje ku deryron Shqiptaret qe te paguajne tarifa privatw me dhune tek Oligarket qe ua dhurove falas Reugen e Kombit.

 13. Komentuesit me Pagese te Departamentit te Propogandes se Keshillit te Ministrave.

  Gjeni nje pune tjeter, se nuk eshte pune ae eshte turp, ta shkruan ne CV

  1. E kane perhap mire si mentalitet rama e gjithe neokomunistat e socializmit. Fundja vet sorosi thote ska shume rendesi karriera. Ja pra qe paska.

  2. Kush mer ? Ata jan kancer te kishin aq integritet sot do ishim per bukuri. E hajm ne ne kurriz dhe prap evropa e shet sikur jemi te dhunshem. Loje psikologjike qe tadhme dinet te jete ilegale. Por kish do e bej, komisioji ka junckerin merkelin sorosin dhe tashme ramen, jane ata qe e kane perhapur. Pra ktyre te endrifuges dhe sojit te mos ja var se jane parazit n proud. Ne bejme 3 pune njeheresh.

 14. Shurranjoset po vazhdojne me intesitet te larte me komente alla salih,sa do te punoni nje byrek nje llalle dy veta,kaq eshte djeta per ju shurranjose e shpellare te salihut

  1. Ore Pleh.
   Nuk po te lavdero njeri Berishen.
   Perkundrazi Ju te pangopurit e monizmit ju te djegurit e atij sistemi duhet tia dini per nder Berishes se ne saj te Veprimeve apo mosveprimeve ndaj ish juve dhe baballareve tuaj apo edhe gjysherve tuaj qe persekutuat nje komb te tere per 46vjet me rradhe : ju la te pasuroheshit dhe jo tu ndeshkonte per krimet qe i bete popullit. Ju la ne administrate. Ju beri me prona. Nuk e di nese je ti mekomunist apo Berisha….

 15. Pra me ne fund edhe publikisht konfirmohet nje nga projektet e hershme te organizates kriminale “Rilindja”.

  KM mbledh biznesin e madh ? Per cfare?

  I ashtuquajturi biznes i madh eshte mospaguesi me i madh i tatimeve ne vend.

  Eshte falsifikatori me i madh i dokumenteve financiare ne vend, si bilance, fatura etj.

  Eshte pjesa kryesore e pastrimit te parave kriminale.

  Pra pse KM e ben nje fje te tille?

  Nderkaq, biznesi i vogel dhe i mesem, ai qe puneson 80% te njerzve ne vend eshte nen goditje sistematike te qeverise, zhvatje sistematike.

  A mos valle keto jane pjese e politikave moderne te te majtave evropiane?

  Keto jane ne fakt, perpjekje per te siguruar mbeshtetje financiare per nje pushtet ne vijim te organizates qeveritare kriminale.

 16. O te paemrat e ps rames po i vjen fundi cfar do iconi grave ne shtepi kur te vije sala koqet e rames dhe ato qe ka ika te prishura apo do iconi ato te taulanti shikoni veten lali

  1. o Gug,ti e paske trurin me copa kari o plak,po a je n terezi mo qe te vij prape Sala,po Sala eshte i pariciklueshem o plak,eshte shkaktari kryesor i katrahures,prandaj edhe populli nuk e perkrah opoziten pikerisht se eshte Sala akoma ne politike o bole kanari…

 17. Qenka nje pede gug qe mendon se salihu do vij prap,vazhdo me ilacet,salihu te shkoje te izeti po qe burre si pretendoni ju byth grisurit e salihut

 18. Guge evropa do kaos. Hajde i japim kaos, ndryshe do vazhdoje merkeli junceri ursula ta promovojne indirekt sic ben sorosi me financat evropiane. Duhet mundur status quo qe wrdhi me dhune. Dhe kjo ne evrope dhe ballkan behet vetem me dhune mesa duket

 19. Kur do te vije ajo dite, e pres me padurim. Oligarket jane shke**at e ketije shekulli i nderuar hajdut.

 20. Byth grisurit mavi sa te mir jan shkerdhejn femrat e njoni tjetrit pasi e ka ne program partia mavi e tyre👃👃

 21. Byth Gris do mbetesh edhe po te keshe miliona,e di pse,se je pjelle ferrash,Kopil I theni ne ne tirone,dobic I thoni ju nga shpellat e vicidolit

 22. Fajin s`e ka Edi! Fajin e kane keta qe shkojne dhe e degjojne!
  Edi paguan nga parate e shtetit 4-5 oligarke me te cilet I ndan parate pergjysem dhe kerkon ti mbledhe nga te radhurat e 200 bizneseve te medha ne trajten e 2%-shave duke I trembur me revolucion…
  I zgjuar djali.
  Kurse keta qe e degjojne jane komplet palla k…i.

 23. Sa me shume rritet numri ipaemra te ps aqe me shume po ja fute rama shqiptareve me cfare kojton se mbahen nje lukuni vampirash me karamele ato vetem ajfonat kushton sa 2muaj 1puntori fason se per rrogat qe marrin sduan lek por euro pastaj themi si shtoheni keto vampir hajde o guri hajde

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu