• |
ide | kryesore

“Ky vend me brekë nëpër këmbë”, prezantuesi i njohur reagon për arrestimin e Liridon Pulës

Pikante

Arrestimi i ish-kreut të Kadastrës së Durrësit, Liridon Pula, është një ngjarjet më polemike të aktualiteti në Shqipëri. Debati nisi pas sulmeve të kreut të qeverisë, Edi Rama dhe zv.kryeministrit Erion Braçe në adresë të prokurorit që kërkoi marrjen e masës “arrest me burg” ndaj Pulës, Arjan Ndoja.

Vorubullës së reagimeve nuk i kanë shpëtuar as personazhet e spektaktlit, përtej hedhje-pritjeve të zakonshme qeveri-opozitë. Kështu, edhe prezantuesi i njohur, Turjan Hysko, ka reaguar pas arrestimit të Pulës, me akuzën e  shpërdorimit të detyrës.


Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Instagram”, Hysko përmend kërcënimet dhe trysninë nga klanet miliardere, që, sipas tij, Pula kishte marrë, teksa drejtonte Kadastrën.

turjan-hyska_1527934149-8127682

 

Më tej, Hysko, vëllai i deputetit socialist, Eljo Hysko, shkruan se Pula do ta fitojë këtë betejë me drejtësinë dhe se e drejta gjithmonë  vonon, po fiton.

Postimi i plotë.

Ka vetem tre muaj qe ka marre detyren ne Durres si drejtues i Kadastres dhe qe nga dita e pare me lodhte koken duke me shpjeguar sa dosje zgjidhte ne dite, sesi cdo ankese mundohej ti pergjigjej vet, sesi kishte vene numrin e tij personal tek xhami i ankesave, sesi perballonte presionin e atyre qe kishin vite aty brenda dhe qe nje zot e di cfare masakre kane bere me pronat e Durresit! E shihja sa krenar ishte qe po i rezistonte trysnise dhe kercenimeve te klaneve miliardere, korruptive qe prej vitesh kane mbreteruar aty.

Une jam i sigurt qe ti do e fitosh kete beteje sepse pavaresisht se ky vend eshte me breke neper kembe, besoj fort qe e mira dhe e drejta vonon por fiton! Hienat nuk mund ti bejne asgje nje peshe te rondë si ty. Me i forte do dalesh nga e gjithe kjo maskarade!

11 Comments

 1. Pse mer kastravec tek ty vinte i qante hallet drejtori i kadastres se durresit? E vertete eshte qe kemi nje shtet me breke jo vetem neper kembe por edhe te shkelyme, por kjo fale edhe ndihmes se madhe qe i japin spurdhjake si puna jote

 2. I paemer o pjelle bunkerash.
  Ti qi robt. Mos u merr me nenen time. Po je trim, prap ti qi robt. Se dy duar per nje koke jane. Mos e kthe personale o zgjyre. Ik gjej baben origjinal.

 3. Prezantuesi “i njohur”. Vetem ne nje shoqeri menxyre si kjo e jona keta lloj personazhesh mund te fitojne para dhe te jene “vipa”. Medet ku kemi perfunduar!

 4. Eshte e turpshme dhe e dhimbshme qe personazhe me sado pak apo shume influence ne publik, dalin hapur ne mbrojtje te hajdjteve dhe zyrtareve te korruptuar. Eshe Turi eshte pjese e atij grupi njerezish qe kane marre peng vendin dhe shqiptaret. Eshte vellai i Elios, kryetarit te FRESH. Ndaj dhe Turi me dashje behet pjese e bandes qe mban peng dhe vjedh cdo dite Shqiperine. Per cfare fliste me ty cdo dite o Tur? Per perpjekjet e medha qe po bente per te ndihmuar njehajdut qe ka vjedhur e ndertuar ne Lalz? Fliste per stermundimi per te marre para nga nje legalizim ilegal pronash? Do behesh me femije o Tur dhe eshte e frikshme qe ti po i jep nje dore bandes qe do mbajne e peng dhe femijen tend. Upppsss, harrova!!! Komunsti ska familje, atdhe dhe Zot. Turi i vogel, si komunsit pranon me deshire qe partia tja perdhunoje (jo vetem ne kuptimin seksual) familjen.

 5. Po cprezantues leshi . Nje deshtak qe ben tv se nuk ka profesion. Nje fllucke partiake . Qesharak edhe me shume me kete qe ka thene. Kush po pyet e degjon nje njeri si Tur Hyskaj , pa pike influence ne publik se cfare mendon e thote. Foli Bracja, foli dhe ky. Te qeshesh me lot e qash.

 6. Ore ky Liridoni eshte ai i tipi i Ismailit qe vodhi leket e Mario qe beri aksident me motorr???
  Apo ai qe vidhte leket e Ballove, kuotave nxenesve etjj etj…
  Per te Rilind kemi o shok!!!!!

  Sa turp qe nje k.minister dhe nje zv.k Minister dalin e mbrojne kete hajdut!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu