• |
ide | kryesore

Me lot në sy, Shpend Ahmeti pranon dështimin spektakolar në zgjedhje

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Socialdemokrate Shpend Ahmeti ka uruar mes lotësh kundërshtarët e tij pasi po e humb keq kryeqytetin e Kosovës.


Me lot në sy, Ahmeti ka thënë se edhe pse numërimi i votave nuk ka përfunduar ende nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, rezultatet janë të qarta.


Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit. Me 25.81% të votave kryeson Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë. Pas saj vjen Lidhja Demokratike e Kosovës me 25,08%, të votave. E treta në garë rendit PDK-ja me 21, 18% të votave. Zgjedhjet u zhvilluan pa asnjë incident.

6 Comments

  1. Kjo eshte foto e vjeter e Shpendit ne nje ceremoni varrimi te dy femijeve ,Florentina dhe Florent Mramorit,qe humben jeten aksidentalisht, para 3 vitesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu