• |
ide | kryesore

4 fakte që nuk i dini për mbretëreshën Elizabeth

Paparazzi, Slider

Është normale që ka shumë me tepër se 4 gjëra të cilët askush nuk i zbulon për mbretëreshën.

Megjithatë, përtej sekreteve që mund të imagjinojmë ne, le të mjaftohemi me disa detaje të reja për të cilat nuk kishim dëgjuar të flitej më parë.
Konkretisht, për pasionin e saj ndaj bimëve:
1.Mbretëresha ka mbjellë një pemë lisi për secilin prej anëtarëve të familjes mbretërore. Kopshtet e Buckingham, kanë të paktën 1400 pemë lisi.
2.Në kopshtin e mbretëreshës nuk lejohet të ulesh afër bimëve.
3.Mbretëresha merr shumë bimë dhe lule si dhuratë për ditëlindje.
4.Dekorimet e Krishtlindjeve në shtëpi nuk zgjasin shumë, pasi fëmijët mund t’i prishin ato duke luajtur.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu