• |
ide | kryesore

Albin Kurti godet Ramën: Shkoi pas aventurës së Thaçit

Lajme, Të fundit

Kryeministri në pritje i Kosovës, Albin Kurti ka folur për herë të parë për thyerjen e marrëdhënieve me kryeministrin shqiptar Edi Rama. Në intervistën për emisionin “Opinion” ai tha se fillimisht kanë qenë miq, por më pas kjo marrëdhënie u ndërpre.


“I kemi pasur raportet të mira dikur, por jo kohët e fundit. Dua që t’i përmirësoj ato raporte. Kjo thyerje erdhi si pasojë e afrimit të tij me Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Pas një proteste masive që ne mbajtëm në Prishtinë ai mbajti krahun e tij. Ai nuk shkëputet dot nga afeksioni dhe aventura e Thaçit për shkëmbim territoresh. Ka folur me Ramën edhe personalisht. Nuk ka lidhje me krijimin e Vetevendosjes në Tiranë” – tha Kurti. ©LAPSI.al


5 Comments

 1. JO ABIN UNE FAKT DOJA TE FITONTE (OSMANI) POR JO RAMA NUK SHKOJ PAS THACIT THACIT JA FUTI RAMA DHE JU SI KOSOV E KEQJA JU VJEN NGA TIRANA ZURTARE NGA KU ROSO-GREGE PRA NGA RAMA KY E PREGATITUR LOJEN PER PUSHTET DHE PER TE SHKATRRUAR KOMBIN SHQIPTAR ME NJERIUN E RI SEKTIN E KEQ SOROS-RILINDJE…….

 2. Juri mos harro haloperidolin,ti albin do ti shkosh tani mbrapa projektit amerikan,me lojen se thaci po shet kombin po behesh kryeminister,populli te besoje ty,por loja e vertete fillon tani o albin,amerika kerkon nje shqiperi etnike dhe nje serbi me serb,kjo eshte politika amerikane nuk te cliroje nga kthetrat serbe kot

 3. Eshte per te ardhur keq kur degjon gjithfare hamendesimesh nga gjithfare gjithologesh,qe ne rastin me te mire as nuk ia kane idene se ku bie Kosova dhe se cfare perfaqeson Kosova per mbare shqiptarine!
  Kush e ka ndjekur intervisten e mbremshme dhene per emisionin “Opinion” mjafton per te qene I qarte,per t’u kthjelluar. Zoti Kurti dje ishte totalisht I relaksuar,nderkohe qe Fevzo perpiqej si zorra ne prush,si te ishte ulur mbi nje mangall mbushur me prush e jo ne karrike. Nuk priste te degjonte nje pergjigje deri ne fund.E zoti Kurti qeshte vazhdimisht,e ka te qarte se ne emer te kujt dhe per llogari te kujt perpelitet mjerano-mediokri Fevzo!
  Te ata qe pyesin se pse ne Kosove zgjedhjet zhvillihen si ne vendet skandinave ndersa ne Shqiperi jane nje shfaqje turpi pa mbarim,duhet ta dine se ne thelb,arsyeja e ka emrin Bllok. Blloku famekeq ne mes te Tiranes nuk eshte shperbere,nuk eshte dekompozuar,sepse nuk ka ndodhur proces dekomunistizimi ne Shqiperi. Blloku famekeq njesoj si dje,por I retushuar sot,eshte nje “Crime zone”-zone krimi. Aty vazhdojne ende te ndodhin krime nga me mostruozet,nga ato te rruges,vrasje atenatate te panumerta por edhe krimet financiare aty ndodhin. Nuk iu be gjyqi historik,moral e as penal kesaj “shpelle”ku strehohet kucedra qe mban peng fatin e shqipetareve!
  E tha mbreme mjaft qarte zoti Kurti se politika nuk eshte kontabilitet.
  Zoti Kurti nuk eshte I kultures se tallavase,as I videoklipeve te estrades bajate! Eshte rock-star I politikes. Nuk I duhen studiot televizive per te komunikuar me njerezit! Ka folur drejtperdrejt me njerezit ne shesh te burrave dhe ka mberritur deri ketu! Bash kete te vertetevte madhe mundohen ta injorojne,ta eklipsojne,ta denigrojne,ta relativizojne kalemxhinj e sherbetore te klaneve mafioze ne dy anet e Shqiperise!
  Nuk do ia dalin! Gjenerata e re e bekuar qe triumfoi ne Kosove beje perpara,do beje progres! Kosova do e terheqe ne kete rrugetim drejt te ardhmes edhe qerren e zhytur ne batak te shtetit “ame”,duan apo s’duan,gezohen api trishtohen batakcinjte,brockullaxhinje,matrapazet e tipit Fevzo,Baton….etj.

 4. Te gjithe ne shesh te burrave kane folur deri kur I marin votat o Alfred,pastaj do flasin neper studio tv,pse pranoje kaq kollaj albini per te qene ne tv pa u bere akoma kryeminister,e ke mare me qef albinin o Alfred,por kujdes se mos vret veten neser kur albini te filloje ti haje fjalet qe ka thene ne opozite.

 5. Tradhtari Antikombtar vazhdon aventuren kunder Shqiperise dhe Kosoves, po e shet byt**en e Shqiperise dhe Krenarine e Kosoves per leket e thasit te tije.

  Fcuking Antikombtar. Mbaj qendrim per kete sharlatan Albin.
  Respekt!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu