• |
ide | kryesore

Divorc me Bayern Munchen; Muller kërkon shitjen në janar

Sport

Humbjet me Barcellona e Juventus kanë lënë shenjë tek Inter e tani Antonio Conte kërkon garanci për zgjerimin e organikës: linjat e dyta duhet të arrijnë nivelin e titullarëve, përndryshe në janar do të jetë e nevojshme të kthehet në merkato. E nga Gjermania mund të mbërrijë profili i duhur për zikaltrit, për rolin, karakterin dhe eksperiencën në nivel ndërkombëtar: Thomas Muller.

Ashtu si shpjegon Bild, sulmuesi gjerman ka përfunduar poshtë në hierarkitë e Niko Kovac e ka kërkuar shitjen e tij nga Bayern Munchen, që në merkaton e janarit. Në të kaluarën, sulmuesi është kërkuar nga Manchester United e Arsenal: Premier League mbetet opsioni më i mundshëm në rast lamtumire nga Gjermania, por e përditshmja gjermane kujton se edhe Inter ka bërë më parë një sondazh për 30 vjecarin.

Në pesë ndeshjet e fundit, mes Bundesliga e Champions League, Muller ka luajtur vetëm 66 minuta, i mbyllur nga Coutinho e Leëandoëski përvec shpërthimit të Gnabry: “Nuk jam i kënaqur – ka pranuar sulmuesi gjerman për mikrofonët e Kicker – Jam vetëm 30 vjec, i etur për fitore. Jam i bindur se mund ta ndihmoj skuadrën në fushë. Trendi i pesë ndeshjeve të fundit nuk më bën të lumtur. Nëse trajneri më sheh si rezervë, unë jam shumë ambicjoz për këtë rol”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu