• |
ide | kryesore

Djegia e mandateve, Kryemadhi: Në parlament hynë 17 qelbësira

Lajme, Të fundit

Duke komentuar djegien e mandateve dhe duke theksuar se opozita e bashkuar nuk është penduar për këtë vendim, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për Syri Tv u shpreh se ata që morën mandatet janë shitur dhe kërcënuar për shkak të problemeve me drejtësinë.


“Kanë djegur 182 deputetë mandatet dhe kanë hyrë 17 qelbësira, që njëri shitet me dosjet e SHIK-ut, njëri shitet me dosje terroriste, tjetri me emër të dytë narkomani, tjetri me familjarin që ka në burg, tjetri me drogën, tjetri me korrupsionin, tjetri me tenderat etj. Dhe ky është faji ynë.


Dhe çfarë ndodh, njëri me Vettingun e mamit, tjetri me Vettingun e babit, një tjetër sjell një trafikant aty dhe ne nuk merremi më këtë po merremi pse u dogjën mandatet. Shumë mirë bëmë që dogjëm mandatet dhe ishte gjëja më e mirë”, – theksoi ajo.

12 Comments

 1. o kurva e mutit , po pse i kishit ne listat tuaja te deputeteve keto 17 qelbesirat ?
  Kur ishin me ju ishin te mire , tani u bene qelbesira ?
  Tamam si Berisha qe pergojoste dhe damkoske cdo njeri qe e kishte kundra , pastaj kur i leverdiste ti kishte afer i lavderonte i ngrinte ne qell.

  Politikane bythe.

 2. Sa gdhin dita Mona bundra e fillon me fjalen: qelbesire, i qelbet, qelbanik dhe deri sa e qep halen ne darke flen me fjalet qelbesira ne goje
  Por, a ka njeri me te qelbet se kjo femer qe qelbet era mut

 3. O Like cepanaku, do ta mbledhesh kete llaxore qe te ka zene deren se na cau zallin e prapanices. C’tu desh ty qe shkove deri tek jevgjit e Dibres, u shuan cupat e Skraparit, Beratit, Petmetit apo ti je koqe!?

 4. po qelbesirat, qelbesira zgjedhin. listat i ke ber zotrote dhe i paske mbush me qelbesira. lsi partia e qelbesiareve eshte. keshtu eshte kur u merr lek njerezve per ti futur ne lista. nuk eshte faji i tyre pasi ata dun me nxjerr investimin por eshte faji i babeizse pa fund tendes dhe te like floririt. thjesht po shan vetveten.

 5. Po ka qelbësirë më të madhe se ty! Ne na ka gjetë hataja me njerëz si ty që na mbajnë jetën e përditshme dhe të ardhmen peng!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu