• |
ide | kryesore

U skualifikua nga KLP, më 16 tetor shqyrtohet ankimimi i kandidatit për kryeprokuror

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata Administrative e Apelit ka caktuar datën 16 tetor për të shqyrtuar ankimimin e kandidatit për Prokuror të Përgjithshëm, Lulzim Alushaj.

Alushaj kërkon shfuqizim e vendit të KLP-së dhe anulimin e të gjithë procedurës për verifikimin e kandidaturave për Prokuror të Përgjithshëm.


Për postin e Prokurorit të Përgjithshëm kandidojnë edhe Arta Marku, Olsian Çela dhe Fatjona Memçaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu