• |
ide | kryesore

Veliaj fiton gjyqin, ish-deputetja e PD dënohet për shpifje

Lajme, Të fundit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi është dënuar nga Gjykata e Tiranës, pas akuzës për shpifje ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.


Vendimi u mor paraditen e sotme dhe sipas verdiktit të Gjykatës, Vokshi i detyrohet t’i paguajë një dëmshpërblim moral prej 1 milion lekësh Veliajt. Ky i fundit paditi ish-deputeten demokrate për shpifje, lidhur me një akuzë të ngritur në adresë të tij nga selia e PD, ku ka deklaruar se prindërve që kanë fëmijët në cerdhe e kopshte po u mblidheshin të dhënat personale për përdorimin e tyre në fushatë elektorale.


Ende nuk ka asnjë reagim nga ana e ish-deputetes për këtë vendim të Gjykatës.

Pak kohë më parë, kryebashkiaku Veliaj fitoi gjyqin edhe ndaj ish-këshilltarit të PD-së, Akil Kraja, i cili u dënua po ashtu për shpifje, pasi denoncoi mungesën e transparencës në rritjen e çmimit të ujit. Veliaj ngriti padi ndaj Krajës me pretendimin se ishte “i turbulluar shpirtërisht” nga komentet dhe statuset në llogaritë këshilltarit të PD-së në “Facebook”.

Sipas vendimit të Gjykatës, Kraja i detyrohej t’i paguante Veliaj një dëmshpërblim prej 250 mijë lekësh. Në kundërpërgjigje, Kraja tha se vendimi është marrë nën presion politik nga gjykatësit, mbi të cilët qëndron kërcënimi i procesit të vetting-ut.

 

7 Comments

 1. Une mendoj qe duhet “ta rrasin ne burg”..se keshtu eshte bere puna ne kete qelbesirllek pederastesh rilindjeje..Jane shqyer duke vjedhur, duke genjyer, duke u hakmarre, duke bere kontrabande, jane shqyer bythesh etj etj..kafshe te ndyta hesapi!

 2. Ti duhet te jesh ose i semur mendor ose vete Erjon kurva qe i del ne mbrojtje keti Uriah Hipi te koheve moderne. Nje nga njerezit me te peshtire dhe me te pafytyre ne politiken shqiptare te ketyre 30 vjet tranzicion. Po zaten cmund te presesh nga nje bastard

 3. burg me mire

  mos te flasin fare

  biles pse mos ti vrasin

  cila eshte shpifja dhe cila eshte e drejta e fjales ?

  ta vendos lali eri me mire..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu