• |
ide | kryesore

Meta: Doja të shpëtoja Ramën si Qazim Mulleti me Kajo Karafilin

Lajme, Të fundit

Presidenti Meta, i ka përcjellë sot një mesazh të tërthortë kryeministrit Edi Rama, ndërsa ka rrëfyer një histori të Qazim Mulletit me Kajo Karafilin.

“Me anulimin e zgjedhjeve unë doja ta shpëtoja Edi Ramën, sepse Edi Rama ka harruar historinë e Qazim Mulletit, dhe meqenëse e ka harruar mund t’ia tregojnë në Pezë, se atje ia kanë treguar dhe e kam dëgjuar dhe unë për herë të parë nga një veteran.


Kishin rrethuar Kajo Karafilin këta njerëzit e Qazim Mulletit këtu në Tiranë, edhe i thonë Qazim Mulletit që i kemi rrethuar Kajon dhe ja kemi mbyllur të gjitha shtigjet dhe do ta këpusim. Vërtetë, i thotë ai? Po, nuk ka shteg ku del ai i gjallë nga Tirana do ta zhdukim, i thonë! Budallenj, tha, lërini një shteg të ikë shpejt se përndryshe do na vijë këtu tha dhe do na bëj copë-copë!”, – tha mes të tjerash Meta, në emisionin “Open”. ©LAPSI.al

9 Comments

 1. C’jane mer kto muhabete katunaresh te trashe te Pezes. Karafili sic kishte emrin kishte edhe kaptinen. Nje vrases e terrorist qe terhiqte kembezen sipas qefit te Myslym Pezes duke vrare njerez ne mes te qytetit. Nuk ka asnje dallim mes horrave a krimineleve sot me Karafilin e Pogradecit. Cfare hajri pret nga dikush qe vret qe ne moshen 15 vjec?
  Sa per Qazim Mulletin, ata i fshiheshin sa i shihnin hijen. Vete Qazim Mulleti nuk donte ti conte punet maje me maje me komunistet pasi nuk donte nisje ose pershkallezim te dhunes e vellavrasjes mes Shqiptareve, jo se kishte frike komunistet. Ne nje shoqeri te percare e te dhene vetem pas interesit personal e qe s’cante koke per vendin ai nuk kishte shume cka te bente. Ai kishte dy rruge, ose te rekrutonte forca te shumta milicie dhe te bente kerdine neper fshatrat e qytetin e Tiranes deri sa te shfaroste komunistet, ose te ruante nje balance per te mbajtur stabilitet, ai zgjodhi te dyten.

 2. A ka ndonje keshilltar historie ky Presidenti yne? Se po vazhdon ta dije historine sipas skenareve te filmave te “Kinostudjos Shqiperia e re!!!

 3. Po ky budalla e ka idene kush ishte Qazim Mulleti?Krahu i djathte i Nolit, 6 gjuhe te huaja, studimet ne Austri, Komandanti i forcave kunder Serbise ne 1920 etj etj Zaten , keta njeez ka akoma ne krye Shqiperia ndaj jemi ketu , ne kete fare derexheje!

 4. Meta duhet te jete ne nje gjendje shume te renduar. Burre e grua dalin cdo dite ne tv duke fol vetem traplliqe. Dhe qe te dy nuk ikin per qamet. Pushtet pushtet me cdo menyre.
  Shifini si jane katandisur, si karagjoz ordiner

 5. Meten e keshillon emiljano Aleksi,ky qe dhe shkollen e mori duke qene me lsi,shezaiiju ja dha shkollen,ky fshatar kucove qe kur erdhi ne tirone nuk dinte ku ndodheshin institucionet e shtetit,ky e keshillon meten

 6. a ka nje psikiater a ndonje komision te meret me shendetin psiqik te presidentit like floriri? aman se te ishte ndonje budalla lagje, do e degjonte vetem lagja. po kete njerezit jasht e brenda e shofin si president (e din te gjith ne bot qe eshte hajdut, se kete e kan kap me presh ne dore). te kan kap me presh o like dhe shkon lart e posht e flet si salehu, kam dosje e kam info. ju jeni rrac e qelbur politikanesh qe u ka ardh fundi. po fundi juaj duhet te jet tragjik. ne vendin tone ansje nga abuzuesit historik nuk ka paguar per ate qe ka ber. kjo duhet te ndryshoj dhe ishalla fillon me ty ndryshimi. paske qen me i keqi dhe me horri, te ka plas cipa qe te floriri i krrabes dhe po na poshteron si shtet. del e ben si dashnor i shtetit ligjor ti qe bleve gjyqtaret kur u kape me presh ne dore. dole si i pafytyr qe je ne parlament e thoshe qe 7% i referohej rritjes ekonomike dhe jo tepsis tende. i felliqur dhe i ndyr,.

 7. Analogjia qe per perdor shoku BAftjar eshte shume jashte realitetit dhe ordinere, po zaten kshu eshte kur merresh me Bes Karllakun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu