• |
ide | kryesore

Tiranë, banorët e Unazës së Re sërish në protestë

Lajme, Të fundit

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish sot në protestë. Mbrëmjen e sotme banorët dhe aktiviste, të mbështetur edhe nga ish-deputetë të PD kanë bllokuar rrugën. Banorët kundërshtojnë projektin për ndërtimin e unazës, që iu prish banesat dhe bizneset në atë zonë. Protesta e tyre ka rreth 1 vit. Fillimisht qeveria u tërhoqë nga projekti për shkak të skandalit me tenderin. Më pas projekti u ripa dhe pritet që të nisë zbatimi i tij.


3 Comments

  1. Jane mbledhur shurranjoset shpellaret dhe hajdutet e tokave te pronareve reale,te mbeshtetur nga kryehajduti salih karaxhic berisha

  2. Shteti duhet ti japi nje zgjidhje kesaj ceshtje. Ka nje vit qe te gjithe banoret e Tiranes po vuajne nga kjo situate, pasi trafiku eshte bere marramendes. Prandaj eshte shteti o te bej kompromis dhe te japi demshperblimet ose ti rrasi te gjithe ne burg dhe te zgjidhe problematiken. Nuk shtyhet me keshtu. Nese shtetaret e kane mendjen me vjedh dhe nuk duan te mendojne per jetet e qytetareve te vet, ateher ne p… te semes te shkoje qeveria dhe politikanet,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu