• |
ide | kryesore

Video/ Befasia: goli i Higuain kundër Inter, skemë e Sarrit në stërvitje

Sport, Video

Në Milano kundër Inter është verifikuar ndoshta Juventusi i parë I vërtetë me lojën e Maurizio Sarrit. Në vecanti ka bërë xhiron e botës goli i fitores në San Siro, i shënuar nga Gonzalo Higuain, që ka mbërritur pas 24 pasimeve rradhazi të bardhezinjve.Me pak fjalë, një gol qëerdhi si rezultat i rastit apo kualitetit të lojtarëve të përfshirë, por që është një skemë e provuar dhe e riprovuar në stërvitjen e bardhezinjve. E tregon qartë një video ku duken lojtarët në Continassa, që bëjnë prekje të vazhdueshme pranë njëri tjetrit, përpara se të mbërrihej në finalizimin e aksionit. Një test përpara sfidës së San Siro, që kaloi me notë maksimale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu