• |
ide | kryesore

Së shpejti filmi dokumentar për Luciano Pavarotti

Paparazzi, Slider

Fituesi i çmimit “Oscar”, regjisori Ron Howard do të sjellë filmin dokumentar të tenorit legjendar, 12 vite pas vdekjes së tij.Disa ditë më vonë filmi do të prezantohet në Festivalin e Filmit në Itali.

Në film do të përfshihet historia, zëri, sekretet e tij duke sjellë rrugëtimin i tij të pabesueshëm të jetës. Filmime që nuk janë parë kurrë më parë dhe imazhet initme të tij në prapaskenat e shfaqjeve janë mundësuar nga arkivat e familjes së tij.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu