• |
ide | kryesore

Shoqërohet në polici ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu dhe 7 protestues

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu dhe 7 protestues janë shoqëruar për në komisariatin e policisë. Protestuesit e arrestuar janë: Dritan Noku, Arend Bushi, Ani Murataj, Andi Sharra, Ervis Hysneli, Kujtim Ylli, Gojart Duro.

Ngjarja ka ndodhur pasi ka mbaruar protesta që banorët e Unazës së Re zhvillojnë çdo natë kundër shembjes së banesave të tyre. Balliu ishte së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe të dy qëndruan në zonën e Unazës së Re në mbështetje të banorëve të cilët protestojnë prej një viti.


Përfaqësues të PD-së kanë shkuar te Drejtoria e Përgjithshme e Policisë ku po mbajnë të ndaluar ish-deputetin Klevis Balliu. Skënder Doda, Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu janë tre protestues për të cilët është dhënë mas arrest me burg, ndërsa nesër pritet të jepet për 3 të shoqëruarit e tjerë.

Shkak për arrestimet janë ndryshimet në Kodin Penal, ku bllokimi i rrugës është klasifikuar si një vepër penale, dhe kushdo që shkel ligjin nga 8 tetori hyn në burg.

4 Comments

  1. Klevisi kalama, e kthen protesten humor keta e bejne faktor e arrestojn, vari lesht polici hesapi…
    o klevis o hero gjithe shqiperia ty te do

  2. Nje nga nga arsyet qe nuk do vije kurre basha ne pushtet eshte klevis balliu. Nje injorant qe vjen nga hiçi e qe eshte kapur pas kesaj proteste me thonj sepse e di qe eshte aty si djali i Fahriut e si djali i fahriut eshte duke i bere demin me te madh PD. Nderkohe qe PD i duhet fryme e imazh, Luli me nxjerr klevis balliun. I biri i nje matrapazi qe e perdori berishen me 55 per ca leje ndertimi rrugesh e per tu dhjamosur. Fahriu ishte dje mero baze i sotem . Vazhdo luli me Klevisin e fahriut se ne terezi e ke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu