• |
ide | kryesore

Elton John flet për Michael në librin e ri

Paparazzi, Slider

Në librin e tij Elton John ka shkruar shumë gjëra që më parë nuk diheshin siç është dhe rasti i Micheal Jackson për të cilën këngëtari ka folur. Këngëtari e nis historinë e tij për Micheal Jackson me fjalët:

‘Unë e kam njohur Micheal Jackson që kur ishte 13 ose 14 vjeç, Ai ishtë nëj fëmijë i adhurueshëm. Por në vitet në vazhdim ai filloi ta mbajë veten larg realitetit ashtu siç bëri Elvis Presly’.


Më tej Elton John shton:

‘Një Zot e di se çfarë droge  po merrte , por sa herë që e takoja në vitet e tij të fundit të jetës, e vetmja gjë që mendoja ishte se ky i gjorë e ka të humbur. Ishte vërtet sëmurë mendërisht. Ishte e vështirë të kaloje kohë me të”.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu