• |
ide | kryesore

FOTO/ Kush është babai i Albin Kurtit që askush nuk e njeh

Pikante

Vetëvendosja e Albin Kurtit doli fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe për këtë shkak lideri i kësaj partie ka marrë shumë urime gjatë këtyre ditëve. Përveç Albin Kurtit, simpatizantët e partisë së tij e kanë uruar edhe babain e tij, Zaim Kurtin, duke na njohur për herë të parë me të, shkruan Zëri.

Kurti e ka mbajtur vazhdimisht larg syrit të publikut familjen e tij të ngushtë dhe rrallëherë flet për këtë temë. As në biografinë e tij zyrtare në faqen e Lëvizjës Vetëvendosje, nuk tregon asgjë për prindërit apo familjen e tij. Si rrallëherë në fushatë elektorale Kurti u shoqërua nga bashkëshortja dhe vajza e tij. ©LAPSI.al


Image Image

 

6 Comments

  1. Po e shikoj me liber ne dore.A mos ket burre ,ka ndjek edhe Genci i Cakajve,qe na paska lexuar (sikunder thone axha Batoni dhe karabush Rama),ma shume libra nga tan kosovaret?

  2. Ka qene profesori im ne shkolle te mesme. Profesor i rralle qe me qendrimin e vet ka mesu se sa eshte i rendesishem dinjiteti ne kohe te veshtira.

  3. Punetor i UNMIK-UT, kunder te cilit Albin Kurti ka ushtruar protesta! Vellau i Albinit eshte perkrahes i Ldk-se, prandaj Albin Kurti i ka fshehur keto te verteta ne publik rreth familjes!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu