• |
ide | kryesore

Kursi i këmbimit/ Forcohet paundi, euro dhe dollari në qendrueshmëri

Lajme, Të fundit

Kjo javë ka nisur e qëndrueshme për monedhën e Eurozonës e cila është këmbyer edhe sot me 122.8 lekë, sikurse javën që shkoi.

Ndërkaq, paundi Britanik ka fituar pikë përgjatë weekend-it duke u kuotuar sot me 140 lekë, referuar të dhënave të Credins Bank.


Dollari amerikan ka regjistruar të njëjtën vlerë sikurse javën e kaluar duke mbetur në vlerën e 111.5 lekëve.

Franga zvicerane ka zbritur këtë të hënë në nivelin e 111.7 lekëve.

Dollari kanadez dhe ai australian janë këmbyer sot më përkatësisht 84.2 lekë dhe 75.3 lekë./ SCAN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu