• |
ide | kryesore

Njihuni me më të bukurën e Kosovës për vitin 2019-të

-Instant, Paparazzi, Slider

Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata finale e konkursit të bukurisë “Miss Universe Kosova”. Dhjetëra vajza morën pjesë duke konkurruar për vendin e parë dhe për të marrë kurorën e më të bukurës. Mirëpo, e përzgjedhura mes tyre ishte bukuroshja Fatbardha Hoxha. Ajo u shpall më e bukura e këtij viti në “Miss Universe Kosova” e cila do të përfaqësojë vendin në “Miss Universe 2019”, që do të mbahet në Lebanon muajin tjetër. Ndërkohë, Shqipëria do të përfaqësohet nga Cindy Marina, e cila këtë vit fitoi çmimin e më të bukurës në “Miss Universe Albania”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu