• |
ide | kryesore

Basha takon drejtuesen e misionit të OSBE/ODIHR: Ka vetëm një rrugë për të dalë nga kriza

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha, zbardhi takimin e sotëm me drejtuesen e misionit të OSBE/ODHIR, ambasadoren Audrey Glover.

“I shpreha asaj vlerësimin për kontributin e vazhdueshëm të ODIHR për proceset zgjedhore në Shqipëri”, tha Basha, duke shtuar se “Reforma zgjedhore është vendimtare për ne dhe e vetmja rrugë për të dalë nga kjo krizë.


T’ua hedhësh fajin të tjerëve është gjëja më e thjeshtë por nuk arrin askund! Ndaj ne duhet të besojmë dhe punojmë fort për ta realizuar këtë reformë. Opozita ka një strategji të qartë dhe është momenti për ta zbatuar pa humbur kohë!”, u shpreh Basha në mesazhin e tij.

“Të gjithëve na takon të punojmë pa u lodhur për të ndërtuar një të ardhme më të mirë për fëmijët tanë.

Një të ardhme ku të kemi një qeveri me të vërtetë të njerëzve, të zgjedhur nga njerëzit dhe që punon vetëm për njerëzit!”, tha kreu demokrat pas takimit me Glover.

1 Comment

  1. meqe evropa refuzoj tani nuk kan te drejt me te na bejn moral demokracie ,as na tregojn kushte,as propozime qe ishin miratimi ligjit per te njejten gjini as abortin ,as barazin gjinore, ,shqiptareve do tu mjaftojne I malli zoti ligjet e tije,tashme ne tregun e konkurences se vlerave te interest ,ka shum pretendent,per marrveshje mirkuptimi reciprociteti,propoganda per hyrje ne evrope nuk ishte nje ze I popullit shqiptare me referendum por ze I interesave te caktuara politike ashtu sic ishin gjat sistemit socialist po ndertojme socializmin teori boshe qe kurr su arrit dhe ketu e 30 vite bejne propogande ,po integrohemi ne evrop qe kurr nuk do futemi se kerkesat e evropes tregojne qart qe ne evrop duhet te hyjme te shkatrruar nenshtruar dhe grabitur qe vetem tu lillim kepucet si sherbetore,kjo tashme u faktua qart por nga ana tjeter evropa ju detyrohet shum kombit shqiptare per coptimin etnik qe na beri ,kostot dhe pasojat qe ne ndergjegjen kombetare mbetet ne kujtese ,qe gjat gjith ekzistences tone nje boxh qe duhet ta paguani ,duke jua lene vazhdimisht mbi tavolinen e politikes ,si nje kerkese active qe nje dit duhet ta paguani ,ju e keni moto kur dikush ju ben padrejtesi ai qe ben demshperblen ,me kete refuzim ,nxiten dyshime te mella ne besushmeri dhe vazhdim ,sepse I shtohet e kaluara ,kanale dhe pasoja te mella hapet ne mezin tuaj duke stimuluar armiqet tane dhe shypur dhe imponuar gjujnezim shqiptareve,ne finale gjith eve zoti ju la nga nje zgjillje, shpresoj qe te jet zgjillja qe na ofron zgjillje problemeve tona,tashme problemet dhe zgjilljet ,me njerez te till u ngjasojne kometave ne galaktik qe levizin me shpejtesi por nuk kan siguri qe diku nuk do te perplasen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu