• |
ide | kryesore

Rama pret në takim kryeministrin italian

Lajme, Të fundit

Kryeministri italian, Giuseppe Conte, mbërriti pasditen e sotme në Tiranë, për një vizitë zyrtare në vendin tonë.

Ai u prit me ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Edi Rama, me të cilin do të ketë dhe një takim.


Pas takimit, në orën 16.30 është parashikuar një konferencë për mediat e dy homologëve. Më tej në orën 17.30 do të ketë një takim edhe me Presidentin Ilir Meta. Pritet që takim të ketë edhe me kreun e opozitës, Lulzim Basha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu