• |
ide | kryesore

FOTO/ Njeriu më i vjetër në Gjermani mbush 114 vjeç

Lapsi Leaks

Personi që konsiderohet njeriu më i moshuar në Gjermani festoi ditëlindjen e tij të 114-të. Kryetari i bashkisë së qytetit, Bernd Poloski vizitoi Gustav Gerneth në shtëpinë e tij në qytetin verilindor të Havelbergut duke i përcjellë urimet më të mira nga politikanët. Ai i dha të moshuarit një buqetë me lule dhe me ëmbëlsirat e preferuara.

“Ai ende i pëlqen ëmbëlsirat dhe futbollin”, – theksoi Poloski.


Ashtu si vitet e kaluara, Gerneth e kaloi ditëlindjen vetëm me një grup të vogël njerëzish. Gerneth ka punuar si makinist dhe u lind më 15 tetor 1905, në qytetin e sotëm polak, Szczecin.

Image result for gustav gerneth Image result for gustav gerneth Image result for gustav gerneth Image result for gustav gerneth

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu