• |
ide | kryesore

Protesta te “Unaza e Re”, Gjykata merr vendimin për 10 të arrestuarit

Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën detyrim paraqitje për 10 të arrestuarit në lidhje me protestën te “Unaza e Re”.

Të ndaluarit akuzoheshin për veprat penale “Organizimi, pjesëmarrja, grumbullimi dhe manifestime të paligjshme”, “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “Prishje e rendit dhe qetësisë publike, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.


Sipas Policisë, te arrestuarit në rrugën “Teodor Keko” në zonën e “Astirit”, ku një projekt për përmirësimin e Unazës së Re, prashikon prishjen e disa banesave, kanë organizuar e zhvilluar një tubim të paligjshëm dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit rrugor në të dyja drejtimet e rrugës, duke kundërshtuar dhe mos iu bindur thirrjeve për të liruar rrugën.

 

10 PERSONAT QE ISHIN ARRESTUAR

1-Ruzhdi Maqinaj
2-Safet Maksuti
3-Benard Nezha
4-Kujtim Ylli
5-Bajram Noka
6-Agron Thaçi
7-Artan Muçmata
8-Klevis Balliu
9-Dritan Noku
10-Andi Sharra

3 Comments

  1. per keto vepra armiqsore ndaj partise e popullit duhet te denohen jo me pak se 25 vje,te dergohen ne spac,familjet tu internohen ne tepelene,tu hiqet e drejta e votimeve me perjashtim te PS-se

  2. Cuni fariut doli sot me njollat e shurres ne pantallona dhe si I dhjere,cuni fariut si Gjel Qyrrs sot I lire per tu paraqitur kur ta therrasin,fitore o shpellari I fariut te salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu