• |
ide | kryesore

Ronaldo fiton 2-fshin në instagram, lë pas Messin

Paparazzi, Slider

Ata po luftojnë për titullin e lojtarit më të mirë dhe Cristiano Ronaldo më në fund ka marrë avantazh ndaj Lionel Messit, të paktën kur bëhet fjalë për fitimet në Instagram.

Ylli i Juventusit grumbulloi 38.2 milionë paund në Instagram vetën në një vit, atë të 2018. Ky është dyfishi i fitimeve në krahasim me rivalin e tij Lionel Messi.


Sulmuesi i Barcelonës fiton 18.7 milionë paund. Madje edhe ish-futbollisti, David Beckham ka akoma ndikim duke rrëmbyer 8.6 milionë paund të ardhura.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu