• |
ide | kryesore

Rama flet nëse Shqipëria do të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Lajme, Të fundit

Ndryshe nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev që tha se do të çonte vendin në zgjedhje nëse nuk hapeshin negociatat, kryeministri Edi Rama as që e mendon këtë. I pyetur në emisionin “Open” pas kthimit nga Brukseli, Rama tha se s’ka arsye për të shkuar në zgjedhje, madje ka bërë ironi për këtë.

“Maqedonia e Veriut ka ndryshuar emrin dhe ka bërë diçka që e kanë kërkuar ata. Ka bvërë një sakrificë për ata. Duke kërkuar hapjen e negociatave, Zaev ka thënë që të shkojë në referendum nëse nuk merr një dritë jeshile nga BE.


Ne jo vetëm që nuk do shkojmë në zgjedhje të parakohshme, por do të ecim përpara. Në 19 dielli do të lindë përsëri.

Shqipëria nuk ka pse shkon në zgjedhje sepse Shqipëria nuk ka lënë gjë pa bërë këtij procesi. Nëse zgjedhjet e parakohshme në Shqipëri do zgjidhnin përplasjet mes Gjermanisë dhe Francës unë do të mendoja. Nëse përfshirja në zgjedhje e Nardit dhe Dashit do zgjidhte problemin mes Merkelit dhe Makronit unë do bëja gjithçka” – tha Rama. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. Km me i sukswsshem i gjitha kohrave. Ky me 7 vjet ia kalon edhe Shehut qe ka qene per 35 vjet km. Me kete km pa diskutim qe negociatat do te hapen pa diskutim ne vitin 2120.

 2. Nuk ka pse shkon ne zgjedhje qeveria ka punu mireper 6 vjet kemi zene vendim e 2 per azil kerkuesit ne franc dhe Europe, po vazhdoj te punoj keshtu si deri tash po e kapim vendin e pare dhe pastaj shkojm ne si delet ne te semes. Suksese ne jete o Bablok KARIzmatik i Shqipnise se mjere🤐👿🤮

 3. Ky zeron 9 kushtet. Nuk ke bythe per kushtet e gjermanise por kapesh pas Zaevit.
  Ti je i humbur i ketij Globi . 85 % e popullit nuk do te shohe me sy. Te pakten kesaj here te flisje me shume per realizimin e 9 pikave do ishje me pak i urryer.
  Sikur te hapen negoziatat pa kushte ty dhe i anulloi Franca se ka nevije BE per rinovim .
  Kush do ti haje keto perralla me gogol kesaj rradhe.Gogolu ne kete vend je vetem ti.

 4. Jo vetem qe Dielli do lind peseri me 19, por per inat te Makronit njehere do te kaloje nga ne e te ndricoje mrekullite e rilindjes urbane dhe pastaj do kaloje ne France siper reve per te mos pare shemtine e Parisit

 5. Ky nuk meriton komente..Me mire komentojme Kim Kardashianin se komentojme kete..Ky do vete te thote se egziston..ne fakt eshte nje fantazem ne levizje..

 6. Shpresoj mos kesh kohe deri ne zgjedhje te parakoheshme, Uroj te ti shkurtojne ditet politike ne sekond.

 7. PO MIRE MOR HORR SIPAS TEJE PAHA KONFLIKT GJERMANI-FRANC SIVJET PO QESHORI,PARA NJE VITI PARA2VITESH PARA 3-VITESH PARA 4-VITESH-PARA 5- PARA 6- PO GRISELDEN E MBANI MEND TI TI MASKARA DHE VELIU I FIQEVE E MBANI MEND SKENARISTIN REGJIZORIN AKTORET DHE DIRIGJENTIN JU MASKARENJE JU INTERESON MOSPRANIMI KY ESHT PLANI I JOT PERSONAL MOSPRANIMI NE EURON DHE DEVIJME DREJT,NENES RUSI.

 8. Aty do rrish deri ne fund. Nuk shpeton dot . Aty. Aty te llumi. Do ta shijosh deri ne fund. Te thote mendja qe do shpetosh? Haha .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu