• |
ide | kryesore

Leo DiCaprio, refuzimi për të luajtur në Titanic

Paparazzi, Slider

Është një nga filmat më të famshëm në histori, duke fituar mbi 2 miliardë dollarë në mbarë botën që nga publikimi i tij në vitin 1997.

Por kur kanë kaluar kaq shumë vite nga regjistrimi i filmit të njohur, zbulohet se DiCaprio fillimisht a menduar ta refuzojë projektin e filmit duke pasur dyshime nëse duhet ta luante rolin e Jack.


Por fatmirësisht në ato momente ka qenë aktori dhe miku i tij Paul Rudd ai që e ka bindur DiCaprion për të kundërtën.

“Ishim duke shkuar në ditën e fundit të xhirimeve të filmit ‘Romeo dhe Zhuljeta’ dhe Leo më tha që kishte marrë një ofertë për “Titanic”. “Unë i thashë është e mrekullueshme dhe unë dija shumë për ‘Titanic’, sepse babai im fliste shumë për të. Leo po më thoshte se nuk dinte çfarë të bënte dhe unë mbaj mend që i thashë ‘Duhet ta bësh!’, shtoi ai.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu