• |
ide | kryesore

Rama bën edhe ironi: Unë faj për negociatat, nuk i binda Gjermaninë dhe Francën që të pajtohen

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama është aq i vendosur se nuk ka asnjë faj në refuzimin për hapjen e negociatave për Shqipërinë, sa sot në konferencën për mediat vendosi t’i përgjiej me ironi pyetjes nëse ndjen përgjegjësi për faktin se BE nuk hapi negociata me Shqipërinë.

Rama u shpreh me ironi që patjetër që ndjen përgjegjësi se Gjermania e Franca nuk gjetën gjuhën e përbashkët dhe pse disa vende, për interesa të tyre, i thanë jo hapjes së negociatave.


“Po sigurisht, është përgjegjësia ime që Franca dhe Gjermania kanë përplasje. Është përgjegjësia ime pse bëhen zgjedhjet europiane. Është përgjegjësia ime pse disa vende, për arsye të tyre thonë jo”, tha Rama.

21 Comments

  1. Miremo kete e morren vesh, po me milionat e € qe ke dorovitur; barbonin Tusk, pijanecin Junker, baxhellen Mogerin, pedon Frenkenshtajn, hajdutin Han, prostituten Vllautin, jevgjitin Lu e shume funderina te tjera te races njerezore, cdo te behet? Te pakten kerkoja paret mbrapsh se edhe lugun bosh qe eshte hapja formale e negociatave, nuk ta dhane, ty, se shqiptaret e dinin prej kohesh se antarsimi ne BE, eshte prall me mbret.

  2. Ky ka nje problem me vehten. Duke thene 3 genjeshtra per cdo dy fjale, nuk di se cfare thote. P.sh. tha se celja e negociatave nuk eshtepranim ne BE dhe per kete fola me Macron. Por duke mos qene celja e negociatave pranim ne BE, tregon vete se sa larg BE-se eshte vendi qe i udhehequr nga ky person as qe i afrohet BE-se dhe ata nuk pranojne as te hapin kapitujt per te pwrafruar legjislacionin. Titulli i ketij artikulli tregon dicka tjeter, megalomanine e tij. Pra Km yne nuk mund ta ule vehten qe te merret me Macron e Merkel sepse eshte ku e ku me lart. Por brenda vehtes e di qe eshte pikerisht ai qe nuk ia ka arritur t’ia mbushe mendjen Frances dhe Gjermanise. Kulmi eshte se ben sikur nuk e kupton qe Gjermania i vuri 9 kushte dhe i tha qe nwgociatat do hapen pas plotesimit te atyre 9 kushteve ndersa MV pranohet pa asnje kusht. Pse nuk e thote haptas qe MV u penalizua ngaqe ishte ne nje “pakete” me vendin qe qeveris vete? Pse nuk levdohet si vitin e kaluar qe tha tani e kemi nje date? Ku eshte data? Gjithsesi, ky e ka derdhur kupen. Populli e duron dhe atij bravo i qofte. Pastaj kemi “gazetare” si Muhamet Veliu dhe Carlo Bollino qe te velen sapo i sheh ne surrat qe mundohen t’i mbajne ison ketij personazhi me poture dhe avokot Ngjelen qe flet budallalleqe me ndryshime shume te vogla nga ato qe degjojme cdo dite ne ERTV.

  3. Edvin po tall delet e Partise Socialiste me keto shprehje te thena nga jashtnxjerrja jote !Tall bythen e qelbur me gomeret qe ke ne ps-ne e rilindur !Nente kushte te vuri Gjermania dhe Franca te njeh mire e tha Jo !Per Shqiperine kishte edhe shtete te tjera kunder,pleh,kafshe!!!Ne France te mbajne mend mire se ke qene refugjat dhe te tha sot Presidenti i Frances se ka shume probleme Shqiperia ?!??!Eshte droga,krimi,vjedhja,shpopullimi i Shqiperise palço.Pse Edvin,po edhe tani,ti ske asnje gabim ?!Je me qelbesire se çfare dukesh,me maskra nena veshtire te beje,monster e kaluar monstres!

  4. 3 vjet fajin e kishte saliu. 3 vjet fajin e kishin kazani dhe kadrinjte. Tani edhe tre muaj do ta kene fajin franca dhe e gjithe europa deri sa tja qijne rracen me kallom.

  5. NJE MIJE NE QENDROFSHIN DO QENDROJ DHE VETE,PO EDHE NJEQIND NE MBETESHIN NUK TUNDEM KURRSESI, I DHJETI DO JEM, PO QE SE MBETEM DHJETE, E NE MBET VEC NJE UNE DO JEM AI

  6. Cudi pra se ne dhe e kemi zakon te trasheguar pra e kemi gjenetike ” bashkimin “. Mos u merzit o skenderbeu i spiropalit .heren tjeter do ja dalesh. Bliji merkelit nje pale atlete dhe hopa ja ky behet o lider ballkani. O lider global.

  7. Nuk do kete nene me te pjelle nje perbindesh si ky. Kush e di kush e ka mallku kaq shume. Po eshte e sigurt qe ai mallkim e ka zene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu