• |
ide | kryesore

Vendimi i BE për negociatat/ Reagon Luigi Soreca: Mos hiqni dorë

Lajme, Të fundit

Ambasadori i Bashkimit Europian në vendin tonë, Luigi Soreca, ka reaguar pasi u raportua se vendet anëtare të Bashkimit Evropian nuk mundën të dakordoheshin për hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në “Twitter”, Soreca shkruan se dy vendet e Ballkanit Perëndimor nuk janë fajtore për këtë vendim. Më tej, kreu i përfaqësisë diplomatike të BE-së u kërkon një mesazh qytetarëve shqiptarë dhe maqedonas që të mos heqin dorë nga procesi e integrimit, pasi një ditë vendet e tyre do të bëhen anëtarë të Unionit.


Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë fajtorë për këtë. Sot do të doja t’u dërgoja një mesazh miqve tanë shqiptar dhe maqedonas: ju lutem mos hiqni dorë. Unë nuk kam asnjë dyshim absolutisht se një ditë do të bëheni anëtarë të plotë të BE-së.”- shkruan Soreca. ©Lapsi.al

 

20 Comments

 1. o luxhi narrofshi topet ju dhe europa.Ja ku e kemi baba rusin,nje fershellim do dhe vjen e na qi te gjithve ne bythe ne dhe ju bashke

  1. Ky mafiozi pret zarfin e rradhes, me duket. Ne jemi mesuar te na vjedhin por keto fytyra ta shpifin fare, copa legenash qe veshin tanga.

 2. Ore palaco nese nuk jemi ne fajtore (sa i takon vetem shqiperise) duhet tu thuash qytetareve shqiptare i kujt eshte faji. Meqe paska fajtore ne kete ngjarje….

  1. Keta po na perdorin. E di si dali keta plerat ? Kane monopolin e medjave dhe i bejne lavazh trurit te njerzve . Do flasim per soros ?

 3. Planin e kemi te heqim dore mga Rama, por kurre nga perendimi. Fol me mikun Rama, sepse ai ka ca qasje romantike per lindjen.

 4. Hahaha… Po ti or mik c’fare bere deri tashti??
  “NJE VERRE NE UJE”,thone leberit.
  Do t’ishte mire qe ti dhe Bochardi, te ikni sa me pare nga ky vend.Ju keni deshtuar njilloj si si kryem..ti i ine.
  Keni humbur ASNJANSINE,s’keni ekuiliber,ndoshta nga era e hashashit(kanabisit).
  Ne shpellaret thojme:”Me thuaj me ke rrin, te t’a them se kush je”!!!

 5. KU JETI HIPOKRIT SE KE THEN QE QEVERIA SHQIPTARE ESHTE NE RREGULL PSE SI HAPE NEGOCIATA TI DHE RAME MOR SHKONI DHE BENI ORGJI…

 6. Mos hiqni dore thote sorr eka se nje dite do shperbleheni, po kur te prishet BE ne do futemi, tall karin o sorr eka te ka ardhe dita, delet ketu jane han bare flen gjume.

 7. Pederasta Rikion e Skizofren kan sjell sorat ne shqiperi gjishrt tone thoshin qe nje vend ku e mbulojne sorat ai vend ka te keqe sepse nuk mudet te tallen me nje popull tjeter keta palaco qe kan zaptu institucionet europiane e Amerikane ne Shqiperi keta maskarej qe po i pin gjakun keti populli si shushunjat keta imoral e te pa shkolluar vetem pse jane sherbetor te mafios nderkombtare emrohen ne detyre ne postet europiane ne shqiperi keto plera e palaco

 8. Ikni ore dreqer pirdhuni
  S’ju shofim dot me sy Ju e keni te gjithe fajin per gjendje e Shqiperis ioe coni ato raporte fallso ne be.
  Shkel syrin atyre qe Jane ne pushtet fut gishtin atyre qe Jane ne opozite
  Mjere ky popull qe nuk di nga i Jane degdise femijet,se ketà te dy palet Kane tridhjet vjet qe Tallin b me ne.
  O popull PA shporre kete klase politike ska bir nene qe na fut ne be.
  Se ne Europe na Ka fut Zoti.
  Lutjuni Zotit te na shpetoje nga ky fukarallek e maskarallek
  Mire ketà tanet po’ na Jane bere edhe ketà te huajt si burri nenes babà gjalle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu