• |
ide | kryesore

Linda Rama rrëfen ankthin për humbjen e Europës

-Instant, Të fundit

Bashkëshortja e Kryeministrit, znj. Linda Rama ka reaguar për vendimin negativ të Këshillit Europian. Përmes një statusi në Twitter ajo aludon se shtetet e mëdha nuk arrijnë ta kuptojnë ankthin e shqiptarëve që e humbën Europën për herë të tretë. .

Për të ilustruar mendimin e saj, znj. Rama sjell në vemendje dy citime të Ismail Kadaresë, bërë në vitin 1996.


“Shqiptarët, e kanë humbur dy herë Evropën: në shekullin XV dhe nën sundimin komunist. Sot, pas përmbysjes së komunizmit, shqiptarët jetojnë prapë në  ankthin e humbjes së tretë të Evropës. Ju që jetoni në zemër të saj, nuk mund ta kuptoni se ç’është ky ankth. #kadare #1996”.

22 Comments

 1. Nje ideologe dhe intelektuale e ketij kalibri si Linda Rama, nje tru i avancuar aq shume saqe as nje ide te veten nuk gjen dot per asgje, sigurisht qe vetem citate te te tjereve do perdore. Keta me nje llaf, jane elita. Ata qe na udheheqin. Me te miret dhe me te zgjuarit nga radhet tona. Keta langaraqe si puna e kesaj shurres dmth.

 2. Kjo citon Kadaren i shoqi citon Obamen …..Shqipëria shkoje per lesh …e keta veç llafe , llafe , llafe
  Çfare kemi bere si komb qe te meritojme keto funderrina te pa karakter …

    1. Shumica e të punësuarve në administratën shtetërore, janë gjysëm të arsimuar dhe militantë të partive në pushtet, gjë që do të thotë se ata marrin çfarë nuk meritojnë, pra vjedhin.

 3. Vetem kaq di kjo. Nuk na the nje llafe aponuk di gje per ppp per trafiqet
  Ti je nene . A je dakord me ate zullapu te prishe shtepite me leje e pa leje duke lene e tromaksur femijet.
  Zaho ka pare ndonje polic ti hyje brenda ne shtepi e te gerthase. Apo ju i keni me leje e me kursimet e sigurisht jeni te pa prekshem.
  Dhe vjen nje dite…

 4. Po te kemi interes per keto fundrina i shohim vete pa na i servirur gazetaret. Po ne fakt nuk kemi fare. Cfare modeli po na sillni me kete qenien te nenes apo te femres apo te qytetares apo te intelektit??!!!! Kjo nuk ka lidhje me asnje prej tyre. Pse provokoni neveri kot. I kemi hedh te koshi plehrave me koh.

 5. Po gramoz ruci dhe niko peleshbythe, shoket e burit, car thone o zoje. Si ka mundesi qe je kaq e zgjuar. Manalli ti rregulloka trute. Te heq edhe ankthet me gjithe aknet. Ik tani jepi llapa orizi zaho trimit, se juve do tu ngjaj ose shume shume barba spirrit.

 6. Po fajtori kryesor eshte ai qe ti vetem e ke burre ne leter, dhe pa pike turpi del e ben interesanten. Ke arritur aty ku je vetem ne saje te asaj plackes qe ke mes kembeve, prandaj mos dil me te japesh mend kur ske

 7. je ne ankth per para e pasuri nuk ta ndjen per kete popull te vuajtur rinija po ik nga syt kembet zoti ju denoft aty ku ju dhemb me shum SHUSHUNJA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu