• |
ide | kryesore

“Video Game” e Lana del Ray shpallet kënga më e bukur e 10-vjeçarit të fundit

Paparazzi, Slider

Q Awards” ka shpallur “Këngën më të bukur të dekadës” dhe fituesja është ajo që nuk pritej.

Këtë çmim e ka fituar Lana Del Ray për këngën “Video Games”


Kënga është hedhur në treg në vitin 2011 dhe në atë kohë mori komente negative, pasi ishte shumë e gjatë.

Komenstuesit shpreheshin se “Video Games” përbënte problem për t’u transpetuar në radio dhe bëhej e mërzitshme për dëgjuesin.

Megjithatë tani kënga është një hit botëror dhe deri tani është vlerësuar me disa çmime të rëndësishme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu