• |
ide | kryesore

Akuzat për negociatat/ Rama ‘vë përballë’ Bashës kryeministrin italian

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka zgjedhur një tjetër lider europian për t’iu përgjigjur akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili e interpretoi refuzimin për hapjen e negociatave me BE si dështim i qeverisë.

“Mbledhja e mbrëmshme do të mbahet mend si gabim historik. Shqipëria meriton hapjen e negociatave”, citon Rama kryeministrin italian Giuseppe Conte, ndërsa në anën tjetër fjalët e Bashës.
Më herët Rama zgjodhi Presidentin e Komisionit Europian Donald Tusk për t’iu përgjigjur kreut të PD për çështjen e negociatave.


foto galeri

6 Comments

 1. Lere ne punen e tij dhe jep doreheqjen . Mashtrues i pa cipe ordiner fare.
  Sikur nuk e di ai se cfare katrahure keni bere ti dhe ca eksponente te tu.
  Apo keshtu eshte loja? Sic thote dhe komentuesi me lart.
  E di Italiani se pensiobi mesatar ketu eshte 180 euro. E di ai se burgjet po mbushet me rinine shqipetare jashte e brenda. E mbollet ju dhe kokrrat doni ti merrni ju dhe nenat te vishen me te zeza.
  Zoti ju ndeshkofte ku ju dhemb me shume. Turp

 2. E verteta eshte eshte vetem nje negociatat nuk u hapen. Dhe kete me shume e ndjejne shqiptaret, se do jene larg Europes edhe disa vite me shume. Pastaj cfare thone politikanet e huaj jane retorike dhe per konsum politik.

 3. Conte te legalizoje hashashin ne vendin e tij dhe pastaj le ta leshoje kete deklarate. Ai vete eshte kreu i nje qeverie amalgame dhe pa identitet qe nuk gezon popullaritetin e elektoratit italian dhe qe sikurse edhe Rama evitoi te shkonte ne votim pas krizes qeveritare ne Gusht 2019. Pra fiks ka gjetur tenxherja kapakun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu