• |
ide | kryesore

Fermerët e Lushnjës në protestë, thirrje qeverisë: Duam subvencione

Arkiva, Lajme, Të fundit

Fermerët e Lushnjës kanë dalë sërish të protestojnë ditën e sotme në rrugët e qytetit.


Fermerët kërkojnë nga qeveria të kthejë sytë nga puna e tyre dhe t’i subvencionojë për vështirësitë që ato hasin.


Banorët kanë shpalosur disa kërkesa. Mes të tjerash ata kërkojnë edhe një pikë grumbullimi për prodhimet e tyre.

Protestuesit mbanin pankarta të shumta në duar si dhe bllokuan rrugën për disa minuta. Ata shprehen se nuk do të tërhiqen deri në përmbushjen e kërkesave të tyre.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu