• |
ide | kryesore

Kriza politike dhe negociatat/ Basha lajmëron konferencë të rëndësishme

Lajme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka njoftuar mbajtjen e një konference të rëndësishme nga selia blu.


Zyra për shtyp e PD-së bën me dije se “Në orën 11.00 kryetari i PD Lulzim Basha ka një deklaratë të rëndësishme në seli”.


Sipas burimeve nga PD-ja, fokusi i konferencës do të jetë kriza politike në vend, si edhe vendimi refuzues i Këshillit Evropian në lidhje me negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

 

5 Comments

  1. Patjeter do te thote te perhershmet.Reforme zgjedhore,te mos vidhen e blihen votata, votim me lista te mbyllura.Deputet te kene formatin e znj.Halilaj.

    1. te nderuar bashkatlletare ,ka nje shekull qe grabiten shfrytezohen pasurit kombetare pa transparenc publike ,por fshehtesi dhe sekret te plot,behen marrveshje merren borxhe,pa u pyetur populli,ku tani ne kan zhytur ne ekstrem te plote ne gjitha fushat skandal trishtues,nga I cili jan prekur komplet shoqeria shqiptare,ne gjitha aspektet,tani ,qe grabiten dhe ben si deshen nje shekull ,sejcili ne gare se kush ben para me shum se tjetri ,,ashtu si ,kan mbushur thaset me para flori nga mundi dhe djera popullit ,ne njeren ane eshte mbushur thesi fakteve tregues ,se kush I ka bere,qe kjo ka nje emrues padrejtesia plotesoj kuptimet,se zgjoj popullin dhe rriti ndjeshmerin ndergjegjen rreth domosdoshmerive,qe te gjith po e shprehin ne nje forme a ne nje tjeter si popull dhe keto qe drejtojne duke mashtruar ne emer te saje ende vazhdojne te spekulojne kjo eshte e verteta drejtesia haku nje linje per te gjith si natyralitet njerzore,te gjith duan te drejten dhe urrejne padrejtesine, per vete por tani domosdoshmerisht ,do kerkohet dhe vendoset per gjith ,kjo kohe e shpejte qe po vjen ,do nxjerr zbuluar me fakte ,gjithcka ka ndollur me ne ne nje shekull rreth pasurive tona ku grabitesit ,mbeten pacmangeshem perball logaris dhe cdemtimit ket faze zhvillimi as nuk mund ta tejkalojne duke luajtur role dhe as veprime manipuluese as intriga ,mbasi ,faktet jan pika mbi I,qe vulosin pergjegjsin llogarin ndeshkimin dhe venien e te drejtave te grabitura ne vend,kete as nuk mund ta zhdukin as tjetersojn dhe as fshehin ,por fatkeqesi qe shkoj kaq gjat si pasoje e besushmeris son keto u tregun te pabes ndaj nesh,kush ka bere ben dhe do beje ,pa drejtesi e ka paguar nder shekuj po e paguan dhe do ta paguaj,keta nuk jan te dalluar engjej,as mbi fuqin dhe ligjet e zotit smund te dalin ,keta shpiken teori sisteme menjanuan fen ,kjo eshte teori,por ,ullzimi zotit qe ishin dobi per gjith ishte ne leter kete se perfillen e dogjen menjanun klonun,ani digjeni ,por zotin se digjni dot,se urdheroni dot,se poshteroni dot,fjalen ligjin e tije se tjetersoni dot,a e dini pse,sepse ligjet e tije I ka future ne sistemin e gjalleris se gjallesave,ne mase imunitet, instinkt koh ,etj,,,,,,,/kurse ullzimi tije eshte treguesi ,si funksionon jeta dobit zgjilljet paqa qartesija gjalleria shpresa,siguria shpetimi,,shkurt ishin dobi per ju,ju nuk I Mesut zbatut,do mbeteni me ate qe veprut cmimin e saj,ju keni vetem nje rrug te gjith pendimin kthimin e hakut popullit qe ja keni grabit ,dhe te largoheni nga pushteti pamerituar,se rruga tjeter ju afron me shpejt cmimin e padrejtesise,un nuk jam monituruesi ,juaj as paragjykuesi juaj as ndeshkuesi juaj,as urryesi juaj ,thjesht ju kujtova ,se ju tashme jeni bere demtuesit tane per nje shekull ,per ket ka te drejte te ankohet cdo I demtuar,dhe nga meshira per ju qe ju te shpetoni,ne ky eshte natyralitet njerzor ju e doni shpetimin tuaj,dhe shpetimin tuaj nuk jua garantojne pazaret me tjeret ne kurrizin tone ,por vetem sipas ullzimit zotit,keshtu do shpetonim edhe ne duke marrur ate qe kemi humbur si mundesi per nje te ardhme me te mire,,kjo nuk eshte urdher thesht keshillim per mire dhe ndalim nga e keqa,nese kjo nuk ralizohet ,atehere si e shoh un boten me te drejtat e humbura,,dhe pa mundesi,,si nje bote qe me shpejtesi ka marre rrokullisjen e vet se nese padrejtesia me fjalen interes ku interesi te fuqishmit behet padrejtesi per te dobitin padrejtesia I zhvesh the gjith nga te drejtat sepse ka konkurence ,grupe interresi qe pacmangeshem I fut gjith ne perplasje ,shkaku rritja problemeve dhe ramja mundesive te zgjilljeve sepse punngon uniteti vullnetare bemires njerzore ne angazhim dobish ,padrejtesia e ndal ket angazhim vlerash ,dhe hyn ne loje antivlera me rendiment antivleren cdo te keqe ,un jam I dobet varfer por I kenaqur qe besoj tek zoti e praktikoj ,falnderoj ,te pakten I ndershem te drejten time kujt sja fali eshte natyralitet,na grabitet na obligut mbrojtjen dhe denoncimin e saj ,por ne finale nese nuk na ktheni ,cafr ndoll ,un nuk jua fali tek zoti keni llogari vetem ai e din se si ka per tjua kthyer,un nuk do kisha pasur deshir ,qe te merrem me politik apo tu kujtojm gabime ,por te isha ne punen terezin time me te drejten time dhe shikoja punen time,por padrejtesia te ben te mos heshtesh te pakten mos na merrni per budallenj te pakten tu kujtoj dobit mirsit se ndoshta faktet e zhvillimit ,e verteta ndoshta me mshiren e zotit ju ngjall vlersim raliteti ndarje problem dhe orientim zgjillje dhe shpetojme si popull bashke me ju ,ku ju cliroheni nga padrejtesia dhe ne marrim te drejtat tona dhe gjith bashke hyjme ne mirkuptim vlera virtyt ku askujt nuk I bie krenaria por te gjith fitojne,sepse zoti mallerishem te drejten verteten nuk e beri humbese por fituese per te gjith kjo eshte esenca respekt mirkuptim per gjith

  2. C’eshte mer ky idiot..E ka shit! Nuk ka mundesi, te mos beje asnje miting asnje proteste, absolutisht asgje vecse ca deklarata per shtyp..Ky plasme nuk meriton..

  3. Nuk ka kohe per protesta se duhet te lyej floket,ndoshta me vone edhe per le lyer buzet e per te nduk vetullat qe te jete sa me trendi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu