• |
ide | kryesore

Debat i fortë mes anëtarëve, dështon mbledhja e KLP-së për SPAK-un

Lajme, Të fundit

Është ndërprerë mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ku do të vendosej për ngritjen ose jo të Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit (SPAK) me tetë anëtarë.

Mësohet se sapo është larguar nga mbledhja kryetari i KLP-së, Gent Ibrahimi.


Shkak për pezullimin e punimeve të KLP-së është bërë debati mes Ibrahimit dhe prokurorit Besnik Cani.

Ky i fundit ka pretenduar se nuk është njohur me aktet që do diskutoheshin në mbledhje, për arse se i kanë mbërritur në zyrë ditën e premte, pas orarit zyrtar.

Anëtari i KLP-së  ka kërkuar shtyrjen e mbledhjes me pretendimin se nuk ka pasur kohë të mjaftueshme për t’u njohur me aktet e parashikuara për diskutim.

 

9 Comments

  1. ”” Ky i fundit ka pretenduar se nuk është njohur me aktet që do diskutoheshin në mbledhje, për arsyse i kanë mbërritur në zyrë ditën e premte, pas orarit zyrtar. ””

    Perjashtojeni direkt kurven . Do ta beje corap procesin qe ne fillim. Filluan lojen e ndyre keta prokuroret tani.

  2. per rilindasin e ores 14 49 te qifshin shpellaret EDI RAMEN se me te sha nga gruja nona motra e te gjitha femrat e fisit ti se ke problem

  3. kka te djejte pasi materialet nuk cohen diten dhe oren e fundit por me pare per tu lezuar pregatitur dhe per pyetjet qe mu8nd te dalin dhje diskutimet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu