• |
ide | kryesore

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, zbulohet epiqendra

Arkiva, Lajme, Të fundit

Nanë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në vendin tonë.

Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të Tiranës, në afërsi të Librazhdit.

Magnituda e lëkundjeve ka qenë 3.1 e shkallës Rihter.

Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Dibër, Elbasan, Korçë dhe Maqedoninë e Veriut.

Image Image

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu