• |
ide | kryesore

Seriali i ri që do të konkurojë ‘Game of Thrones’

Paparazzi, Slider

Seriali është i mbështetur te novelat grafike të DC Comics, shkruar Alan Moore (i njohur ndër të tjera edhe për “V for Vendetta”, “The Ballad of Halo Jones”, “Batman: The Killing Jokes” etj) dhe realizuar nga artisti Dave Gibbons në 1986-n. Megjithatë producenti Damon Lindelof, njeriu pas “Lost” dhe “The Leftovers”, thuhet se është kujdesur që “Watchmen” të vijë si një remiks gjërash. Thuhet se shikuesve nuk ua merr mendja se ç’do të ndodhë, karakteristikë kjo që do të bëjë për vete fansat e “Game of Thrones”.

Seriali i vendos ngjarjet në një realitet alternativ, ku Shtetet e Bashkuara udhëhiqen nga Robert Redford, presidenti që ka qëndruar më gjatë në detyrë. Pasi një grup, që e quan veten “Kalorësia e Shtatë”, sulmon shtëpitë e policëve, këta të fundit detyrohen të përdorin maska.


Kasti i aktorëve përfshin: Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Hong Chau, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing dhe James Wolk.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu