• |
ide | kryesore

Zgjedhjet e parakohshme, Basha i përgjigjet Ramës me një deklaratë të Zaev

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i opozitës nuk ndalet me citatet. Basha zgjedh deklaratën e kryeministrit Zaev për zgjedhje të parakohshme pas vendimit për te mos hapur negociatat dhe me ironinshkruan një twitter vetëm me hashtagun #ediramanocomment.

Thënia e kryeministrit Zaev të Maqedonisë së Veriut, që Rama nuk ka për ta zgjedhur asnjëherë për propagandën e tij, është: “organizimi i zgjedhjeve të drejta të parakohshme, zgjedhje, ku ju, qytetarët, do të sillni vendim dhe vertet për rrugën në të cilën do të vazhdojë vendi ynë.”


Duke përdorur thënien për zgjedhje të parakohshme të Zaevit apo thëniet e udhëheqësve europianë për mbështetjen e Shqipërisë, kreu i opozitës po i djeg kryeministrit një mjet për te justifikuar mungesën e dorëheqjes prej tij, megjithëse shumë vende anëtare të BE, siç tha presidenti Makron, ishin kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë.

3 Comments

  1. Leri pordhet or Lulzim,kerkoi takim Rames ne zyren e tij.Tek per tek dhe, ne se je i zoti,perdridhja koken.Kjo asht e vetmja mundsi me shpetu nga kucedra Rama popullin dele shqiptar!!??
    A ke bith apo jo!!!!????
    Perndryshe,Ramen do t’a hame me buk djathe e mollat’arta,cdo dite deri ne 2021-shin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu