• |
ide | kryesore

Berisha: Rama dhe Vuçiç kanë bërë një pakt të fshehtë për Kosovën

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar Edi Ramës që Kosova të mos jetë pjesë e “Shengenit Ballkanik” dhe kryeministri shqiptar e ka pranuar.

“Sipas burimeve 100% të sigurta diplomatike kompromisi Rama-Vuçiç është që Rama të pranojë që Kosova të mos pranohet në Shengen. Ky është. Dhe Ramës i premtoi Vuçiç se të zgjidh problemin duke përdorur të gjithë miqësinë që kam me Francën 200 vjeçare dhe do ta zgjidh këtë punë. Vuçiç i ka kërkuar Ramës që Kosova të mos jetë pjesë e “Shengenit Ballkanik” dhe Rama e ka pranuar këtë kusht.
Berisha u shpreh se pasi iku nga pushteti Rama dhe Thaçi e bënë Kosovën plaçkë, por për fat të mirë ish-kryeministri Haradinaj gjeti mënyrën për ta ndalur.


Unë kam kundërshtuar dhe kam qenë kundër ndryshimit të kufijve dhe çdo lloj ndarje tjetër mbi trupin e trojeve shqiptare. Kjo ka qenë kategorike. Sa kohë kam qenë në pushtet këtë e kanë kundërshtuar duket pa dashje edhe udhëheqës si puna e argatit të Beogradit në Prishtinë dhe unë i kam deklaratat në zyrë.

Ika unë, ishte ajo periudhë kur Nikoliç thoshte se unë s’kam probleme me argatin tim në Prishtinë, por me Sali Berishën kur unë përpiqesha me sinqeritet për marrëdhënie normale. Por kurrë për pazare, kjo ishte e prerë. Fill mbrapa filluan dhe e bënë Kosovën plaçkë me Edi Ramën, i cili është i cili është produkt i disa zhvillimeve ndër më të errëta në histori. Unë jam mësuar të merrem me pasojat. Këta filluan ndarjen. Argati u kap nga dosjet e Vuçiçit.

Shko në Gjykatën e Hagës se i ke disa. Të tjerat as unë as ti nuk do ti shohim ndonjëherë. Po një dosje e ke në Hagë, kurse ato të tjerat i përkasin arkivave. Unë kam qenë kategorik dhe këtë periudhë jam përballë kundër këtij qëndrimi. Ish-kryeministri i Kosovës gjeti një mekanizëm për të ndalur veprimin antikombëtar të Stanishiqit, Zografit Biss dhe atij argatit dhe Kosova bëri zgjidhje dhe shpëtoi” – tha Berisha në RTV Ora. ©LAPSI.al

10 Comments

  1. Ne je burre nxiri burmet 100% te sigurta me fakte, ne te kunderten mbetesh nje llapaqen qe leh per te ndersyer shpellaret dhe kriminelet.

  2. Ky tradhtari e fali detin e beri fakt vetem per te mare mbeshtetjen e Greqis. Flete ky per moral, ky eshte I mbytur koke e kembe. Me zullume ne deme te trojeve Shqiptare. Ishte ky qe furnizonte me karburant gjate embargos jugosllavin. Ishte ky qe me shikun e tije vrau drejtusit UCK qe perpiqeshin te ngrinin ushtrin clirimtare te Kosoves. Ky njeri gjithe jeten e vete nuk ka punuar as nje sekond per popullin. Ka punuar per interesat e veta personale dhe te eprove te tije ne FSB. Ne dem te Shqipëris Dhe Shqipëtareve.

    1. Po ti mor bythqir po fal territore te populluara te mbrojtura me gjak dhe flisni per nje rrip muti me uje qe s vlen asgje. Kuneshte ai plaku matuf Pashaj qe denoncoi marrveshjen detare, ate qe Bushati me Kotziasin e bene njelloj ne mos me keq se e para. Pse nuk denoncon ky matufi rilindas I etur per lavdi pazaret e ndyra te poturemurit rilindas bashke me ate luftetarin e madh qe ka si simbol mbrojtjen e pasurive te plackitura we nga lufta e deri me sot. Po ju patriotizmin e keni me bindje politike e jo me atdhetarizem. Sa per Berishen ka bo cka bo ne Kosove e duan dhe respektojne. Por kete dhjergjatin tuaj qe u takson dhe vajtjen dhe ardhjen cdo kosovari a e duan valle???

      1. shko more rrot kari. na je ber ekspert i gjithckaje tio kok loqe cop suflaku. e ma viziton njeher karin se mbase je ekspert edhe i kesaj. ik ore tifoz shqupi ha sulfakun e mos u mer me komentet e te tjereve se del ashiqare qe ke dal per suflak ne portale. varikars mjeran. ngele duke mbrojtur salih miloshevicin, genjeshtarin me te madh te historis shqiptare, pseudo-politikanin qe ka ne kurriz aq vrasje sa mund te krahasohet me Enverin. nje cop muti, nje cop spiuni ordiner e burr i pabes. ik ore 80-leksh mos u pergjigj me kometeve te te tjereve sikurse te tjereve si rruhet kari per komentet e tua prej suflaku shqupist. pidhropsh.

  3. Dolen ne skene sharesit me pagese! Sa here kritikohet me te drejte Surrelsi, rrjesht per 1 te gjithe sharesit me pagese sebashku me vullnetaret e tjere qe vdesin t’ia marrin drogaxhiut te Surrelit ne goje!!!

  4. O neri alias Stalin,remzi hoxha dhe izet haxhia e kane bere salih karaxhic berisha ta humbi fillin,salih ne je burre trego takimin me milloshevicin,gligorovin dhe cfare solli ky takim,shitje armesh per sebine dhe kondrabanden e naftes te dyja ne funksion te makinerise luftarake serbe dhe ku masakrat bene,dhe kjo salih eshte shume e rende,prandaj dhe remziut ja dogje kufomen o shpirt lig,por neri dhe shpellaret ta kuptojne kush eshte ky katil me kostum.

  5. edhe mund te jet e vertet. Po para se te hapesh goje o salih vrimacels digjitali, na sqaro icik per ate takimin tend me miloshevicin dhe grigorovin, ate takimin per te cilin vrave remzi hoxhen se kishte deshmi. fol njeher per veten o penicilina.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu