• |
ide | kryesore

Dështimi me negociatat/ Ambasadori i BE-së na jep kurajo: Mos hiqni dorë, një ditë do të anëtarësoheni

Arkiva, Lajme, Të fundit

Vijojnë reagimet nga përfaqësues ndërkombëtar në vend pas “jo”-së së BE-së për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në vazhdë të tyre, ka qenë Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ai i cili ka shprehur keqardhjen për vendimin përfundimtar të BE-së.


Përmes një shkrimi në rrjetet sociale, Soreca shprehet se dy vendet e Ballkanit Perëndimor nuk janë fajtore për këtë vendim duke ftuar ato të mos heqin dorë nga procesi i integrimit.


“Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria nuk janë fajtorë për këtë … Sot do të doja t’u dërgoja një mesazh miqve tanë shqiptar dhe maqedonas: Ju lutem mos hiqni dorë … Unë nuk kam asnjë dyshim absolutisht se një ditë do të bëheni anëtarë të plotë të BE-së”, shkruan Soreca.

15 Comments

    1. Po morr mafioz i baxhelles Mogerin, te mos heqim dore, nga cfare? Nga luga bosh, qe kerkon te na mashtroje kurva e motit, BE! Nuk e keni idene se cfare dobie po i beni popullit tone, duke u vetedemaskuar dhe duke treguar fytyrat tuaja te shemtuara dhe te atyre qe i sherbeni, more zuzare me baballare anonim. Ja kjo eshte Evropi, thoshte Ismail Qemali, me shkelqim falls dhe duart me gjak afrikan, aziatik, amerikano-latin, vrasese kudo ku ka shkelur dhe shkel.

  1. Kujt po i thote “mos hiqni dore”? Kryeministrave? Sepse ne populli i thjeshte nuk kemi shume vendimmarrje ne procesin e heqjes dore apo te vazhdimit te punes per t’u anetaresuar… Nese po u drejtohet kryeministrave, atehere e ka gabim sepse keta kryeministra nuk i bene detyrat e shtepise (edhe pse shume miq te tyre e permenden kete fraze ne menyre te padrejte)… sepse me “detyra shtepie” nenkuptoj qe nje Kryeminister po krijon nje shtet te shendetshem nga brenda dhe po e ben gati per tregun e BE… jo kryeminister qe sjell zhgenjim pas zhgenjimi me korrupsion deri ne gryke, padrejtesi dhe kapje te cdo institucioni shteteror. Kryeministri yne nuk i ka bere detyrat e shtepise, por ne fakt ka marre 4. Jam me Macron. As une nuk do ta pranoja Shqiperine nese do te isha ne vend te Macron. Cdo lloje ka rregullat e veta, nuk fitohet loja me zor.

  2. Cfare karagjozash qe sjell Evropa ketu.
    Cdo te thote shprehja mos hiqni dore. Thuaj troc realizoni 9 pikat e Bundestagut. Mos hiqni dore. Cfare lloj katundaresh jane keto koke qoshe.

  3. Po po do I biem dhipit nga mbrapa se nje dite do na e leje. Nuk heqim dore ashtu si edhe ti nga deklaratat e tua ne dem te Europes por pro interesit te Rames.

  4. Po morr mafioz i baxhelles Mogerin, te mos heqim dore, nga cfare? Nga luga bosh, qe kerkon te na mashtroje kurva e motit, BE! Nuk e keni idene se cfare dobie po i beni popullit tone, duke u vetedemaskuar dhe duke treguar fytyrat tuaja te shemtuara dhe te atyre qe i sherbeni, more zuzare me baballare anonim. Ja kjo eshte Evropi, thoshte Ismail Qemali, me shkelqim falls dhe duart me gjak afrikan, aziatik, amerikano-latin, vrasese kudo ku ka shkelur dhe shkel.

  5. po o mafjoz fytyreqeni ,o super i korruptuar na dhenke kurajo .ti dhe soj yt duhet te shporreni nje sahate e mepare nga shqiperia qe po e ndyni.nga hundet u dalshin parate qe u ka dhene juve dhe bandes mafjoze te ambasadave ne sherbim te mashtrimeve qe beni per shqiperine duke fshehur korrupsionin ,drogen,dhunen e bandes qeveritare ndaj gazetareve,atyre te mjereve qe jane pa mbrojtje,gjoja reformes per drejtesi,po ne shqiptaret vete nuk i duam negociatat ne kete derexhe qe ndodhe vendi o kerme e felliqur mafjoze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu