• |
ide | kryesore

FOTO/ Burri i zv.ministres së brendshme shan gazetarët: Gratë e motrat ku t’i keni!

Lajme, Të fundit


Aurel Voda bashkëshorti i zv.ministres të Brendshme Rovena Voda ka shpërthyer me një fjalor banal kundër gazetarëve dhe portaleve online që kanë raportuar edhe më herët gjuhën e tij të papërshtatshme kur shkruante se “nuk plaste k*ri për negociatat”.

Por duket se këtë të martë ka arritur kulmin. Voda i cili mban detyrën e drejtorit në Fondin e Detyrueshëm të Sigurimit Shëndetësor ka shpërthyer kundrejt gazetarëve. Me një gjuhë rruge dhe krejtësisht të patolerueshme, bashkëshorti i zv/ministres u drejtohet gazetarëve “me libër shpie”.

“Ka katër ditë, që qelbanikër të ndryshëm më kanë prishur gjakun. Në 1991 një grup shokësh, në varrezat e vjetra katolike të Shkodrës vendosëm te pagëzoheshim katolikë. Te Dom Zefi, një nga njerëzit më të leçitur të qytetit. Atëherë nuk e besoja se qelbanikër nga të gjitha katakombet mendonin se ishin gazetare. Po iu them se iu shker*ej tanë ropt e shpisë pik. alëve, pik comëve dhe pikë si ta duan. Ato gratë dhe motrat ku ti keni” – shkruan Voda në statusin e tij.

Screenshot_4.jpg

Screenshot_3.jpg


26 Comments

 1. Ropt librin e shpis fisin e ca te maj pragu mor flliqisir shifnje o popull dele me ca rri rama ne pushtet po votonje prap plehera me gjuh rrugacrore

  1. Ky Kari Voda (me mbiemer sllav) e ka gruan ne qeveri vetem per faktin se ne orgjite e ripjerdhjes e marrin si burre per ta qire ne bythe se Fugçpumi dhe Velina meqe kane marre poste nuk merren dot me me ate gje! Dmth eshte ekuivalentja e Majlinda Bregut por Bregu qihet si femer ne pidh-goje-bythe, kjo Rovena qihet si burre ne goje-bythe! dhe ky tipi se duron me kete situate dhe eshte nxehur sepse shpresonte se me moshapjen e negociatave do jepte doreheqjen i Rrjedhuri dhe automatikisht gruaja-burre Rovena do ti dilte nga qeveria dhe sdo ja qinin me!
   Ja kaq eshte muhabeti ! inatin e ka te madh me qeverine!vetem se se thote dot drejteperdrejt dhe po i pellcet shpirti te shkretit! por do ta marrin edhe ate per nje shetitje dhe do ja shkepin bythen ambasadoret qe kane qejf burrat dhe ripjerdhja jua nxjerr per dhurate!

 2. Aurel Voda… Kenke kokerra e legenit.. Mos na e felliq Shkodren mor burre… Se ti nuk je i denje me ken Shkodran…mor komunist i felliqun.. E bir kurve.. Lerg Shkodres e Shkodranve ti… Pis pisit

 3. Ka te drejte. E ka inatin me te gjatin. Ca ka me shume gruja vet qe eshte e ministrise se perbrendshme ne mos gaboj qe ne kohen e plakut xhaf? Apo e kam gabim? Nejse. Ke te drejt o lac.

 4. po keta komentuesit e PDs tek ky portal pse ju djeg ? Ai nuk shau komentuesit por ‘ portalistat’ , ‘ analistat’ , ‘ pseudogazetaret’ ejt etj etj .

 5. Keqardhje moj Shkoder, fatkeqsisht ke edhe ksi djemsh.Mbiemri Voda (uji)sic dihet nuk asht shqiptar.Ne Shkoder ka disa familje me kte mbiemer dhe jane te respektume.
  Ka edhe ndonje perjashtim.Te pakten ky miku asht i sinqerte,pamvaresisht mungesave.Me qe rrin me ridhjerjen, njilloj do t’flasin si Tahiri,Manja,Lala,Rama etj…!

 6. Duhet tju kishte perfshire dhe ju shurronjoseve shpellare te ketij portHale,ke sharja qe ka bere,shyqyr qe doli nje burre I vertet dhe kurva qe shpifin mbrapa kraheve

 7. Duhet me pas byth me i ba pune asaj qe ke ne krah o doktor se ta punojn boya , masandaj dil dhe vete per tu pallu nga pas se mbase do dhjeses kollaj dhe nga poshte se siper qenke llapist i mire, hajt suksese pra doktor

 8. Po ti qij njehere orrangutangun qe ke per grua pastaj dil te te tjeret. Mos r lej ta qij Rlindja po tregoi se din me qi edhe ti.

 9. nuk po mbajne me njerezit. Ka nje rendese psiqike te te gjithe. Me sa duket edhe te vete rilindasit. Ja shikoni Dritan Hilen. Ne te njejten status mendor eshte edhe ai. Po e bejne fytyren b… bashke me gruan per lemoshat qe u jep Veliaj me Fugen edhe pse e dine mire se me grimca mbijetese po e blejne felliqjen.

 10. Ju ftoj te mos pergjigjeni!..Ky lloj robi ate do, qe te thote se “boni nomin ne fcb”! Nuk ja vlen..shiheni si eshte katandisur, nje zhgarravine me gruan e perdale!

 11. Gjejeni kush eshte gruaja ne ate foto?
  Pjella e bunkerit kopil i cetes
  Komunistet qihen ne bythe per ideal. Dhe ja ku del ti, si vellai laertit qeke o motra.

 12. Po ju me lart jeni te gjithe per t’u pushu nga puna (vetem ndonje perjashtim i vogel) E lexoni ndonjehere ate qe shkruani? Se nuk ka thene ndonje gje
  me te rende dhe ai. Vetem se ai vendos emrin dhe i del per zot fjaleve te veta, nuk flet pas emrave te rreme. Kjo ne fakt nuk e ben trim gjithsesi, nuk doja te thosha kete. Ajo qe dua te them eshte se po me lodhin keto komenter tuaja me mallkime e te shara per cdo gje. Edhe ne raste fatkeqesish. Merreni me shtruar , me shume embelsi , me shume butesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *