• |
ide | kryesore

Vettingu, Komisioneri Publik ankimon vendimin për prokurorin e Kavajës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK) për drejtuesin e Prokurorisë së Kavajës, Artan Madani.


Sipas komisionerit, referuar gjendjes së fakteve dhe provave në rastin konkret, vlerëson se subjekti i rivlerësimit nuk arrin nivel të besueshëm për konfirmimin e tij në detyrë.


Komisioneri Publik ka ardhur në përfundimin se Madani ka bërë deklarim të pasaktë dhe të pamjaftueshëm, për vlerësimin e pasurisë si dhe ka cenuar besimin e publikut.

Komisionerit Publik ka konstatuar se, Madani nuk ka deklaruar saktë dhe mjaftueshëm të dhënat e pasurisë, si dhe nuk ka shpjeguar në mënyrë të besueshme burimet e ligjshme për krijimin e të ardhurave të ligjshme, për pasuritë në pronësi të tij.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin në detyrë të subjektit të rivlerësimit, Artan Madani, prokuror/drejtues në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kavajë në Korrik të këtij viti. Por, tashmë ai do të duhet të përballet me apelin e vetingut që është KPA-ja.

4 Comments

 1. PASKA KALU VETINGUN KY KURVE BURRE ???????? UUUUEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!?????
  TAN MADANI ESHTE KRYE KRYE HAJDUT E GJOBEVENES .
  PERFUNDIMISHT VETINGU PASKA QEN KOMPLET FALLSITET .
  ROPT JU DHE VETINGUT TUAJ .

 2. Ku eshte sot kryetari i bashkise rrogozhine ? Ky e boni pompoze kete histori sikur kishte arrestu grupin e eskobarit dhe ne fund pasi e rropi e la te lire . Sa per kuriozitet ndertesat jane akoma edhe sot ne kembe , token e moren . Ky eshte prokurori qe paska kalu vetingun. keta jane te gjithe kriminela.

 3. Po si nuk qelloi nje i ndershem prej ketyre maskarenjeve ? Si nuk e kaloi nje prej tyre vetingun pa problem ?

  Ne burg te gjthe, fare e keqe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu