• |
ide | kryesore

Arsyeja pse princeshat s’vendosin diamante para orës 6

Paparazzi, Slider

Meghan Markle dhe Kate Middleton mund të bëjnë jetë mbretërore, por gjërat nuk janë siç duken.


Titulli Dukeshë, vjen me shumë rregulla dhe përgjegjësi rrugës. Edhe për gjëra në dukje “të vogla”, princeshat duhet të respektojnë protokollin. Asnjëra prej të dyjave, s’mund të vendosë diamantë para orës 6-të të pasdites, përjashto rastet kur familja ka ndonjë event të veçantë. Arsyeja? Mbretërorët nuk duan që gjatë ditës familja të bier kaq shumë në syBizhuteritë e tjera lejohen edhe përgjatë ditës. Kate ose Meghan mund të vendosin varëse me gurë të çmuar, perla, safirë dhe çdo gjë tjetër përveç diamantëve.


Në shumë nga daljet e tyre publike, si Kate ashtu dhe Meghan kujdesen të zgjedhin stoli minimaliste, përjashto këtu eventet që kërkojnë detyrimisht shkëlqim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu