• |
ide | kryesore

Klevis Balliu për Majlinda Bregun: Kush është kjo?

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka folur në lidhje me situatën aktuale dhe politike i ftuar në emisionin “Vizioni i Pasdites’. Aty ai komentoi edhe disa nga personazhet e botës politike në vend.

Kur në ekran u shfaq Majlinda Bregu, ish-ministre në kohën kur Sali Berisha ishte kryeministër, Balliu e injoroi duke u shprehur se nuk e njihte.


“Kush është kjo? Të jem i sinqertë këtë nuk e njoh mirë, nuk kam patur asnjëherë kontakt dhe s’di çfarë të them, por është një mbështetëse shumë e fortë e qeverisë sot,”- tha Balliu. I pyetur për deputeten Rudina Hajdari nuk tha asgjë. ©LAPSI.al

14 Comments

 1. Na plasi se nuk e njeh ti,rendesi ka qe e njeh Madheria e tij,i padiskutueshmi,i pakrahasueshmi,i pakonkurueshmi,i shkelqyeshmi e i perndershmi,ngadhnjimtari e lavdiploti,Ai i cili i jep kohes emrin e tij ,Ai para te cilit te gjithe cezaret te gjithe fatihet, e koherave si vane e vine duken si lilipute para madheshtise se potureve te tij.Bile edhe vete princi Franc Ferdinant do kishte shkuar i lumtur ne ate bote sikur te kishte patur ti puthte doren te derguares speciale neSarajeve shkelqesise saj z.Bregu.

 2. I dashur Zoti Balliu,
  nuk eshte cudi e madhe qe ju s´e njihni Zonjen Bregu. Kur ajo bente politike ne Tirane ju keni qene nxenes shkolle. Te mbrosh interesat e vendit nga jashte shtetit nuk eshte patjeter nje pune me emerues te perbashket me punen opozitare brenda vendit.

  Mendoj qe edhe ju kur te rriteni edhe pak do ta kuptoni ndoshta me mire qe interesat e atdheut vendosen permbi interesave partiake. Po e mbyll ketu duke ju uruar naten e mire e nje pune te suksesshme ne parlament se bashku opoziten dhe me maxhorancen per permbushjen e kushteve qe ju tani me siguri i njihni mire vete.

 3. Nuk e di cfar interesash mbron kjo zonje ,te sajat ,te kryeM….. ? Per gje jam i sigurt qe nuk mbron interesat kombetare . Kjo “demokrate ” e flaket qau kur Berisha DHA doreheqjen , dhe nuk u ndije fare kur kryeM….. bashke me gjarperin donin ndryshimin e kufijeve mesi kosoves dhe serbise

 4. Kopili I kodoshit te salihut fahri balliu,gazetari komunist I zp dhe spiuni ramizit,na del sot dhe ben interesantin,nuk e njihnte kush eshte dhe nga ana tjeter thote mbron interesat e rames,o farih me mire ti kishe rene me dore sa bere kete monster omgj

  1. Prandaj iku Majlinda ke partia e Elvis Roshit me 4-5 emra, se nuk rrihej me nje parti qe denoncon 20 milion euro per kilometer.. i drejte konstatimi o bythlepires rilindaxhi!!!

 5. PD eshte bere si ato plakat e Gjirokastres qe kishin nga nje pale dylbi per te pare komshijte kur benin seks e kalonin kohen me thashetheme e lloqe plakash. Pika PD, krijese e deshtuar e Sigurimit te Shtetit, e sot bijte e bashkepuntoreve te sigurimit te shtetit komunist po raskapiten qe ta mbajne gjalle amanetin e Ramiz Alise.

 6. Bregu ishte prurje e Saliut. Eshte funksionare e BE.
  Balliu cuni spiunit te sigurimit, eshte prurje e Lulit. Del e protesto te astiri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu