• |
ide | kryesore

Gara për kryeprokurorin/ Lista e kandidatëve paraqitet në Kuvend brenda nëntorit

Lajme, Të fundit

Kuvendi do të ketë listën me tre emrat për Prokuror të Përgjithshëm brenda muajit nëntor.


Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), Gent Ibrahimi deklaroi sot se tre kandidatët, Arta Marku, Olsjan Çela dhe Fatojona Memçaj, do të njoftohen të hënën, 28 tetor, për t’u paraqitur në KLP.

Brenda harkut kohor të 10 ditëve do të zhvillohen intervistat ndjekur gjitha procedurat e tjera dhe më pas, për dy ose tre ditë, lista me emrat e pikëzuar do t’i dërgohet Parlamentit.Deputetët pritet të kenë listën në duar rreth javës së dytë të muajit nëntor. ©Lapsi.al6 Comments

  1. Shpellare nuk ju pelqen ligjshmeria ne zgjedhjen e prokurores,per ju pazari salih – meta per ta bere llallen prokuror qe ai te mos ju hapte asnje dosje eshte e mire,rrumpalla eshte e juaja o shpellare

    1. Kari ho me. Ligjshmeri dhe arta marku ne nje fjali vetem kokmushkat e bejne.i ke parasysh, jane ata parazitet qe nuk ben gje dhe tani qe rama i futi ne cdo cep administrativ bejne te ndergjegnesuarin. Zakonisht update behet per permiresim jo per me ec mrapsht. Apo fajin e ka imperializmi amerikanski ?

  2. Ty shpellaret ta kane shpartalluar mamin motren gruan,nga ky shpartallim dole ti mor kelyshi salihut shpellar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *