• |
ide | kryesore

Konkurentja ukrainase mahnit “The Voice” në Greqi me këngën shqip (VIDEO)

Paparazzi, Slider

Angelina Statyeva është një konkurrente ukrainase e cila ka konkuruar ditën e djeshme në “The Voice”. Ajo kishte zgjedhur të përfaqësohej në “Blind Auditions” me këngën shqiptare “Lule Lule”.

Edhe pse jo me shqiptimin e duhur por me notat ekzakte Angelina ka bërë të kthehen të katërta karriget për të. Eleonora Zouganeli, Panos Mouzouraki, Elena Paparizou dhe Sakis Rouvas, i kanë kthyer karriget e tyre për ukrainasen që këndoi shqip dhe e kanë komplimentuar për performancën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu