• |
ide | kryesore

Trump konfirmon vrasjen e zëvendësuesit të kreut të ISIS-it

Planet, Të fundit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka konfirmuar vrasjen e zëvendësuesit të kreut të ISIS-it, Abu Bakr al-Baghdad.
Në një postim në llogarinë e tij zyrtare në ‘Twitter”, Trump shkruan se zëvendësuesi, Abdullah Qardash, një ish-oficer i Sadam Hussein, u vra nga trupat amerikane.

 

 

 

 

 

 

 

Qardash njihej si besnik i Bagdadit dhe përshkruhet si mizor dhe autoritar, në cilësinë e anëtarit eksponencial të ISIS-it. Ai ka urdhëruar vrasjen, varjen apo hedhjen e homoseksualëve nga pallatet e larta. Qardash qendroi për pak ditë si mëkëmbës i ISIS-it, pasi sikurse njofton edhe kreu i Shtëpisë së Bardhë, tashmë është neutralizuar.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu