• |
ide | kryesore

“Perla” e radhës e ministrit Cakaj: Nuk u hapën negociatat sepse i kishim plotësuar kushtet

Lajme, Të fundit

Ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj thotë se mos hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë nuk është bërë sepse këto dy vende i kanë plotësuar të gjitha kushtet e vendosura. Në studion e emisionit “Tempora”, Cakaj tha se vendimi ka lidhje me problemet e brendshme që kanë vendet anëtarë për të ardhmen e Evropës.

“Negociatat nuk u hapën për dy arsye, e para sepse realisht vendimi i Këshillit Evropian nuk kishte të bënte me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, por me kundërthëniet e brendshme që ekziston brenda vendeve anëtare për të ardhmen e Evropës. E dyta sepse të dy vendet kanë plotësuar kushtet dhe si rrjedhojë nuk u mor vendimi për asnjërën” – tha Cakaj.


Ministri tha gjithashtu se edhe “kushtet” e Bundestagut nuk kanë qenë “kushte” për hapjen e negociatave.

14 Comments

 1. P, e semes, e morem edhe ne kosovarin ne ministri se nuk kishte Shqipetar..u mbaruan, u ropen rruxgeve te botes te na qeverise ky Ufo-ja..

 2. I gjitheditur dhe i shumelexuar, nje person qe e njeh historine e BE-se, sepse ka lexuar te gjithe librat e Kadarese. Qe14 vjec dhenderr, me fal politilan dhe jo politikan i thjeshte, por i nivelit te larte. Ky eshte i vetmi qe guxon te thote te vertetat e moshapjes se negociatave dhe po ashtu eshte i vetmi qe 9 kushtet e Bundestagut ia perplas turinkve Merkelit duke i thene Danke Angela. Djale i zgjuar dhe jo llafe. Prandaj eshte aq i veshtire te kuptohet kur flet ne shqip.

 3. Vemje si puna e ketij edhe lugatit ja lujn tepelekun e kokes. Po ky do rraf me lugen e kafes se ate te gjelles nuk mban dot

 4. Moderatorët e televizioneve shqiptare kur e thërrasinë këtë tipin në intervista, duhet të kenë në studiot e tyre edhe ca shishe me qumësht e biberon, që kur e shohin se nuk pushon së qari si bebe, tja zenë gojën duke thithur qumështin.

 5. Ambasada Rumani_ diplomat pa status nga jasht mandat mbaruar Jonian Molla shok afer Taulant Balla PS
  Misioni Shqiptar OSBE Vien_ diplomat pa status nga jasht nga bankat e shkolles studenti Frank Ligori ,, djali Shegushe Ligori deputete PS e Henrik Ligori prokuror krimet e renda
  Ambasada Paris_ diplomat mandat mbaruar Taulant Topçiu
  Ambasada Berlin_ vajtur diplomat 2019 shikasi Gazidedes Kastriot Noli
  Arb Kapisyzi \diplomat Misioni Shqiptar New York ,, djali ZV\Ministres Shendetesis Mira Rakacolli Kapisyzi

  Ish aktivistet e protestave studentore dhjetor 2018 qe u shiten te qeveria rilinden si diplomat pa status nga jasht ne ambasadat shqiptare
  1 Viliem Kurtulaj konsull ambasada shqiptare Hungaria
  2 Kejsi Ziu konsulle ambasada shqiptare Hollanda
  3 Armando Memushi konsull ambasada shqiptare Italia
  4 Arxhilda Rringaj konsulle ambasada shqiptare Bullgaria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu